Strona główna Aktualności Zmarł Jarosław Zygan – List kondolencyjny

Zmarł Jarosław Zygan – List kondolencyjny

964
0

W dniu 3 lipca w wieku 44 lat, Bóg Łaskawy powołał do siebie naszego kolegę Jarosława Zygana. Dla świętokrzyskiej organizacji związkowej jest to nieodżałowana strata. Był człowiekiem o wielkim sercu, pracowitości „do bólu”, aktywny w życiu społecznym i o wysokiej etyce katolickiej.

zmarł Paweł Kołpaczyński

Kol.  Jarosław  Zygan był czynnym zawodowo rolnikiem i wyjątkowo aktywnym działaczem społecznym.  Współtworzył pierwszą w województwie grupę producencką producentów trzody chlewnej,  był aktywnym członkiem duszpasterstwa rolników diecezji Kieleckiej.  Współorganizował i organizował liczne akcje protestacyjne (blokady dróg, petycje, manifestacje) w obronie rolników, ich praw społecznych i ekonomicznych w województwie świętokrzyskim.  Był przewodniczącym Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w powiecie jędrzejowskim, członkiem Zarządu wojewódzkiego Związku Pszczelarzy, wieloletnim sołtysem wsi Węgleniec, był przez dwie kadencje ławnikiem Sądu Rejonowego w Jędrzejowie.

Był aktywnym członkiem NSZZ RI ”Solidarność”. Współorganizował powołanie kół wiejskich związku, koła gminnego oraz struktur powiatowych związku powiatu jędrzejowskiego, przewodniczącym Zarządu powiatowego związku w Jędrzejowie.

Włączał się aktywnie w organizację wypoczynku wakacyjnego dzieci rolników (kolonie letnie, zimowiska), był organizatorem licznych wyjazdów  rolników na kursy dokształcające i szkoleniowe oraz na dożynki różnych szczebli i pielgrzymki.  Był animatorem różnych działań grup związkowych w powiecie i województwie. W roku 2005 został wyróżniony nagrodą „Jędrzejowianin Roku” w kategorii rolnictwo. W roku 2008 Marszałek Województwa Świętokrzyskiego przekazał mu Puchar w kategorii „sołtys roku 2008” a w maju roku bieżącego Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Go „Złotym Krzyżem Zasługi”. Pozostawił po sobie wielce pozytywny i znaczący ślad działalności dla lokalnej społeczności, dla związku i swojej rodziny.

Żegnaj Przyjacielu !

Świętokrzyska Rada Wojewódzka

Kielce, dn. 4 lipca 2016r.

Msza Święta żałobna odbędzie się w dniu 6 lipca br. o godz. 14:00 w kościele parafialnym Świętej Trójcy w Jędrzejowie a następnie odprowadzenie naszego kolegi na cmentarz parafialny.

Poprzedni artykułSpotkanie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofem Jurgielem w dniu 30 czerwca 2016 roku
Następny artykułLato wiejskich dzieci 2016 – fotorelacja z Zakopanego (turnus 04.07-17.07.2016)
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj