Strona główna Aktualności Konsultacje społeczne dotyczące systemu płatności bezpośrednich na lata 2015-2020

Konsultacje społeczne dotyczące systemu płatności bezpośrednich na lata 2015-2020

642
0

W dniu 17 czerwca 2014 roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczęło konsultacje społeczne na temat kształtu płatności bezpośrednich w nowej perspektywie finansowej. Nowy system obowiązywać będzie od roku 2015 (rok 2014 jest rokiem przejściowym, dla którego nowy system nie ma zastosowania).


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaproponowało, wdrożenie systemu płatności ukierunkowanych na grupę gospodarstw średnich. Resort przedstawił dziś trzy możliwe warianty wdrożenia płatności dodatkowych. W każdym z nich płatność do wszystkich kwalifikujących się hektarów nie będzie mniejsza niż 184 EUR/ha. Rozpoczęte 17 czerwca br. konsultacje potrwają do 11 lipca br. Wszelkie uwagi, opinie i sugestie należy przekazywać bezpośrednio na adres: konsultacje.platnosci@minrol.gov.pl, bądź odpowiednio wcześnie na adres poczty elektronicznej Biura Rady Krajowej tj. biuro@solidarnoscri.pl . Zachęcamy do przekazywania uwag.

Pełna treść dokumentu można pobrać poniżej.

System płatności bezpośrednich dla Polski na lata 2015-2020 – projekt do konsultacji

 


Poprzedni artykułSpotkanie z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi
Następny artykułCopa-Cogeca jest rozczarowana faktem, że ministrowie rolnictwa UE nie wprowadzili środków łagodzących presję, pod którą znajdują się producenci mleka
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj