Strona główna Aktualności Konferencja Prasowa protestujących rolników w Szczecinie

Konferencja Prasowa protestujących rolników w Szczecinie

887
0

Rolnicy z Dolnego Śląska poparli protest w Szczecinie. Delegacja z Dolnego Śląska na czele z Przewodniczącym Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” Marianem Dembińskim przyjechała do Szczecina. Do protestujących rolników przyjechał także Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski.

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność”, będący jednocześnie Przewodniczącym Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zapowiedział kolejną interwencję do Rządu w sprawie procesu obrotu ziemią oraz  zapewnił o swoich dalszych działaniach w Parlamencie na rzecz przyjęcia oczekiwanych przez rolników rozwiązań ustawowych, które uszczelnią proces obrotu ziemią na powiększenie gospodarstw rodzinnych.  Będę naciskał na kolegów posłów. Wymagam od rządu, żeby w końcu zajął stanowisko i powiedział, co chce zmienić, a nie wszystko na nie – powiedział dziennikarzom.

Zachodniopomorscy rolnicy oczekują spotkania z Ministrem Rolnictwa Stanisławem Kalembą. W związku z dotychczasowym brakiem zainteresowania resortu rolnictwa wydarzeniami w Szczecinie, rolnicy przesłali do ministra oficjalne pismo, w którym domagają się spotkania i rozmów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here