Strona główna Aktualności Konferencja w Krasnymstawie „Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta”

Konferencja w Krasnymstawie „Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta”

709
0
Konferencja w Krasnymstawie

9 sierpnia br. w Krasnymstawie odbyła się konferencja pt.: „Polskie mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta” zorganizowana przez NSZZ RI „Solidarność” ze środków Funduszu Promocji Mleka w ramach realizacji zadania „Organizacja trzech konferencji dotyczących promocji mleka i jego walorów zdrowotnych”.

Podczas konferencji informacje na temat aktualnej sytuacji na rynku mleka przedstawił Przewodniczący Rady Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny Pan Tadeusz Badach. Pan Daniel Dojlidko z Polskiej Izby Mleka mówił o polskim mleczarstwie na tle sytuacji międzynarodowej oraz działaniach wspierających eksport. Dr Monika Świątkowska przygotowała prezentację dotyczącą znaczenia promocji dla rynku i konsumenta mleka. Natomiast „Genetyczne i środowiskowe uwarunkowania produkcji mleka wysokiej jakości w obecnej sytuacji ekonomicznej” przedstawił dr inż Waldemar Teter z Katedry Hodowli i Ochrony Zasobów Genetycznych Bydła Uniwersytetu Przyrodniczego. Na zakończenie Pan Jan Zwoliński Wiceprezes Zarządu Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego zaprezentował Krajowy System Jakości Żywności „Jakość Tradycja” promotorem wzrostu konsumpcji mleka i jego przetworów. Podczas konferencji odbyła się również dyskusja na temat aktualnej sytuacji na rynku mleka. Uczestnicy konferencji mieli możliwość degustacji mleka oraz przetworów mlecznych.

Konferencja w Krasnymstawie "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Krasnymstawie "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Krasnymstawie "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Krasnymstawie "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Krasnymstawie "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Krasnymstawie "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Krasnymstawie "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Krasnymstawie "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Krasnymstawie "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Krasnymstawie "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta"Konferencja w Krasnymstawie "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta"

Poprzedni artykułLato wiejskich dzieci 2016 – relacja z Chłapowa (turnus 26.07-8.08 oraz 31.07-13.08) oraz Gdyni (turnus 25.07-7.08)
Następny artykułO sytuacji na rynku zbóż oraz trzody chlewnej
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj