Strona główna Aktualności Konferencja w Bielsku Podlaskim „Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta”

Konferencja w Bielsku Podlaskim „Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta”

859
0
Konferencja w Bielsku Podlaskim

23 sierpnia br. w Bielsku Podlaskim odbyła się trzecia już konferencja pt.: „Polskie mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta” zorganizowana przez NSZZ RI „Solidarność” ze środków Funduszu Promocji Mleka w ramach realizacji zadania „Organizacja trzech konferencji dotyczących promocji mleka i jego walorów zdrowotnych”.

Podczas konferencji informacje na temat aktualnej sytuacji na rynku mleka przedstawił Prezes Spółdzielni Bielmlek Senator Tadeusz Romańczuk. Pani Agnieszka Maliszewska Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka mówiła o polskim mleczarstwie na tle sytuacji międzynarodowej oraz działaniach wspierających eksport. Dr Monika Świątkowska przygotowała prezentację dotyczącą znaczenia promocji dla rynku i konsumenta mleka. Natomiast „Genetyczne i środowiskowe uwarunkowania produkcji mleka wysokiej jakości w obecnej sytuacji ekonomicznej” przedstawił dr inż Waldemar Teter z Katedry Hodowli i Ochrony Zasobów Genetycznych Bydła Uniwersytetu Przyrodniczego. Na zakończenie Pan Jan Zwoliński Wiceprezes Zarządu Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego zaprezentował Krajowy System Jakości Żywności „Jakość Tradycja” promotorem wzrostu konsumpcji mleka i jego przetworów. Na konferencji obecny był również Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jacek Bogucki

Podczas konferencji odbyła się również dyskusja na temat aktualnej sytuacji na rynku mleka. Uczestnicy konferencji mieli możliwość degustacji mleka oraz przetworów mlecznych.

Konferencja w Bielsku Podlaskim "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Bielsku Podlaskim "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Bielsku Podlaskim "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Bielsku Podlaskim "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Bielsku Podlaskim "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Bielsku Podlaskim "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Bielsku Podlaskim "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Bielsku Podlaskim "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Bielsku Podlaskim "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja w Bielsku Podlaskim "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta"

Poprzedni artykułO sytuacji na rynku zbóż oraz trzody chlewnej
Następny artykułLato wiejskich dzieci 2016 – fotorelacja z Orzysza (turnus 26.07-08.08)
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj