Strona główna Aktualności Konferencja „Żywność darem dla życia i zdrowia – w świetle zagrożeń od...

Konferencja „Żywność darem dla życia i zdrowia – w świetle zagrożeń od GMO”.

Konferencja

W dniu 9 września 2017 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się konferencja naukowa pt. „Żywność darem dla życia i zdrowia – w świetle zagrożeń od GMO”, której NSZZ RI „Solidarność” był jednym z partnerów.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Związku, członkowie Prezydium, na czele z Przewodniczącą Teresą Hałas, naukowcy, eksperci, rolnicy i politycy. Organizatorem wydarzenia byli: Ministerstwo Środowiska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, NSZZ RI „Solidarność” oraz  Instytut im. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”. Konferencję prowadziła prof. dr hab. Krystyna Gutowska ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Otwierając konferencję, minister środowiska Jan Szyszko podkreślił, że jest duże zapotrzebowanie na polską, zdrową żywność: „Mamy takie możliwości, gdyż mamy bogatą bioróżnorodność i wysoką jakość gleb”. Prof. Szyszko zaznaczył również, że Polska powinna być całkowicie wolna od GMO.  „GMO w ogóle jest dużym zagrożeniem dla układów przyrodniczych, a tym bardziej zupełnie niepotrzebne w Polsce. Polska ma świetnie przygotowany gleby ku temu, aby produkować żywność najwyższej jakości i to w dużych ilościach, a taka żywność jest bardzo mocno poszukiwana w państwach wysoko rozwiniętych” – podkreślał minister środowiska prof. Jan Szyszko. „Powinniśmy promować produkty bez GMO, pochodzące z polskich pól i lasów” – dodał.

W konferencji uczestniczył również dyrektor Radia Maryja, o dr Tadeusz Rydzyk CSsR, który podziękował organizatorom konferencji za budowanie świadomości w społeczeństwie na temat zdrowej żywności i zagrożeń płynących ze spożywania żywności genetycznie modyfikowanej. Podczas wydarzenia odbył się także event targowy promujący dziczyznę oraz produkty runa leśnego i produkty z polskich gospodarstw. Szersza relacja w najbliższym numerze miesięcznika „Nasza Ziemia”.

Konferencja "Żywność darem dla życia i zdrowia - w świetle zagrożeń od GMO". Konferencja "Żywność darem dla życia i zdrowia - w świetle zagrożeń od GMO". Konferencja "Żywność darem dla życia i zdrowia - w świetle zagrożeń od GMO". Konferencja "Żywność darem dla życia i zdrowia - w świetle zagrożeń od GMO". Konferencja "Żywność darem dla życia i zdrowia - w świetle zagrożeń od GMO".Konferencja "Żywność darem dla życia i zdrowia - w świetle zagrożeń od GMO".

Poprzedni artykułNasza Ziemia wrzesień 2017
Następny artykułNSZZ RI „Solidarność” na Dożynkach Jasnogórskich w Częstochowie