Strona główna Aktualności Konferencja "Gospodarstwo rodzinne – drogą do sukcesu"

Konferencja "Gospodarstwo rodzinne – drogą do sukcesu"

811
0
Konferencja

W dniu 27 lutego br. Rada Wojewódzka NSZZ RI „Solidarność” w Lublinie wraz z Lubelską Izbą Rolniczą zorganizowała konferencję pod tytułem „Gospodarstwo rodzinne – drogą do sukcesu”. Konferencja odbyła się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

Tomasz Obszański przewodniczący Lubelskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”, inicjator tej konferencji oraz Piotr Burek Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej przywitali przybyłych gości. Na wstępie głos zabrał Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, który podziękował władzom Związku oraz LIR za organizację konferencji. Następnie głos zabrała Przewodnicząca NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” Pani Poseł Teresa Hałas, która mówiła o roli Związku w walce o gospodarstwa rodzinne i ich dochodowość, o wieloletniej działalności Związku w kierunku powiazania rolników z przetwórstwem rolno-spożywczym.

W konferencji uczestniczyli rolnicy, związkowcy oraz  przedstawiciele instytucji współpracujących z rolnictwem.

Jak podkreślił Tomasz Obszański ideą konferencji było pokazanie przede wszystkim trzech kierunków produkcji: rolnictwo ekologiczne, małe przetwórstwo i sprzedaż bezpośrednia i rolniczy handel detaliczny.

Podczas konferencji przedstawiono korzyści i zasady certyfikacji rolnictwa ekologicznego, odbyła się także prezentacja jednostek certyfikujących. Kolejnym tematem były perspektywy i możliwości współpracy gospodarstw rodzinnych z zakładami przetwórstwa rolno-spożywczego. Pani Barbara Sałata z CDR w Brwinowie oddział w Radomiu mówiła o uruchomieniu i prowadzeniu działalności w zakresie rolniczego handlu detalicznego, natomiast Marek Krzysztofiński o możliwości przetwórstwa i marketingu w gospodarstwach ekologicznych. Kolejnym z prelegentów był Prezes LRH Elizówka Andrzej Ryl, który przybliżył zebranym działalność Lubelskiego Rynku Hurtowego. Następnie Dyrektor Biura Regionalnego TUW w Lublinie Marzena Lewandowska mówiła o kompleksowej ochronie gospodarstw rolnych.

Konferencja "Gospodarstwo rodzinne - drogą do sukcesu" Konferencja "Gospodarstwo rodzinne - drogą do sukcesu" Konferencja "Gospodarstwo rodzinne - drogą do sukcesu" Konferencja "Gospodarstwo rodzinne - drogą do sukcesu" Konferencja "Gospodarstwo rodzinne - drogą do sukcesu" Konferencja "Gospodarstwo rodzinne - drogą do sukcesu"

Poprzedni artykułZimowisko 2017 – fotorelacja z turnusu w Zakopanem 12.02-21.02.2017 r.
Następny artykułZimowisko 2017 – fotorelacja z turnusu w Piwnicznej Zdroju 12.02-21.02.2017 r.
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj