Strona główna Aktualności Konferencja pt.: ,,Przyszłość małopolskiej wsi i rolnictwa” w Zakliczynie, 17 czerwca 2012...

Konferencja pt.: ,,Przyszłość małopolskiej wsi i rolnictwa” w Zakliczynie, 17 czerwca 2012 r.

653
0

Z inicjatywy  Posła na Sejm RP Michała Wojtkiewicza oraz radnego Powiatu Tarnowskiego Dawida Chrobaka 17 czerwca 2012 r. w zakliczyńskim ratuszu odbyła się konferencja na temat przyszłości małopolskiego rolnictwa i wsi. Organizatorom udało się połączyć w spójną całość zagadnienia ekonomiczne i polityczne. Wielka w tym zasługa organizatorów oraz zaproszonych przez nich gości; Posła na Sejm RP Wiesława Jańczyka – Zastępcę Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS, członka sejmowej Komisji Finansów,  Wojciecha Włodarczyka – przewodniczącego Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych ,,Solidarność” w Małopolsce, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Limanowskiego (PiS),  Mariusza Chryka – prezesa Tarnowskiego Bractwa Winiarskiego.

Otwierając konferencję Dawid Chrobak postawił tezę, że jedną z podstaw rozwoju rolnictwa i wsi małopolskiej jest rolnictwo ekologiczne.  Ważną kwestią jest również wrażliwość rządzących na kwestie społeczne, siła i argumenty związków zawodowych oraz konkretne propozycje alternatywnych form działalności rolniczej i okołorolniczej.

Poseł Wiesław Janczyk w swoim wystąpieniu przedstawił przygotowaną przez partię Prawo i Sprawiedliwość koncepcję rozwoju kraju polegająca na  zrównoważonym rozwoju Polski. Poseł Wiesław Janczyk odniósł się również do sprawy podniesienia wieku emerytalnego, likwidacji emerytur pomostowych, odejścia przez rządząca koalicję od funkcji państwa solidarnego, zadłużenia przez koalicję PO – PSL kraju na kwotę ponad 400 mld zł oraz dzielenia przez koalicję PO – PSL środków na podstawie klucza politycznego. Poseł Michał Wojtkiewicz w wystąpieniu odniósł się do jakości przekazu informacji, postępującego  kryzysu ekonomicznego w Europie,  jakości pracy i odpowiedzialności obywateli za sprawy społeczne. Poseł Michał Wojtkiewicz uznał rolnictwo ekologiczne, jako doskonały sposób na rozwój małopolskiego rolnictwa. Poseł podkreślił również konieczność stworzenia specjalnego programu rozwojowego dla małopolskiego rolnictwa, które różni się od rolnictwa w innych częściach Polski wielkością gospodarstw rolnych. Pan Wojciech Włodarczyk podkreślił rolę NSZZ Rolników Indywidualnych ,,Solidarność”, który broni interesów rolników i mieszkańców wsi. Pan Wojciech Włodarczyk zwrócił również uwagę na konieczność łączenia się rolników w większe grupy w walce o przysługujące im prawa. Pan Mariusz Chryk przedstawił jeden ze sposobów zagospodarowania terenów rolniczych polegający na zakładaniu winnic i produkcji wina. Pan Mariusz Chryk zachęcał również do wykorzystania potencjału małopolskich gospodarstw i  produkowania żywności ekologicznej.

Opis zdjęć:

– Nr DSC06440.JPG –  Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP, Zastępca Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS

Nr DSC06442.JPG –Michał Wojtkiewicz Poseł na Sejm RP, PiS

Nr 100_1668.JPG – Wojciech Włodarczyk – Przewodniczący Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych ,,Solidarność” w Małopolsce, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego PiS

100_1672.JPG – Mariusz Chryk – Prezes Tarnowskiego Bractwa Winiarskiego.

Poprzedni artykułUstalenia ze spotkania Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Następny artykułLimitowanie produkcji cukru
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj