Strona główna Aktualności Konferencja pt.: „Jak zwiększyć powszechność ubezpieczeń w rolnictwie”

Konferencja pt.: „Jak zwiększyć powszechność ubezpieczeń w rolnictwie”

1170
0

3 grudnia w Warszawie odbyła się konferencja pt.: „Jak zwiększyć powszechność ubezpieczeń w rolnictwie” zorganizowana przez NSZZ RI „Solidarność” oraz Fundację Wspierania Ubezpieczeń Wzajemnych. Spotkanie otworzyła Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”, Poseł na Sejm RP Teresa Hałas.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentowała Pani Aleksandra Szelągowska, Zastępca dyrektora Departamentu Finansów, która przedstawiła informacje dotyczące dotychczasowych oraz planowanych zmian w prawie odnoszących się do ubezpieczeń w rolnictwie. Na temat rozwiązań systemowych w zakresie ubezpieczeń wzajemnych w rolnictwie mówiła Pani dr. hab. Marietta Janowicz-Lomott, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Pan Piotr Narloch , Przewodniczący Komisji Ubezpieczeń Rolnych PIU wygłosił wykład pt.: „Ubezpieczenia rolnictwa – Status i wspólne wyzwania”. Następnie program przeciwdziałania niedoborowi wody na lata 2021-2027 z perspektywą do roku 2030. Plan przeciwdziałania skutkom suszy, przedstawiła Pani Aleksandra Seliga-Piórkowska, Naczelnik Wydziału Polityki Wodnej, Departament Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Poprzedni artykułPosiedzenie Prezydium Copa Cogeca w Brukseli, 28-29.11. 2019 r.
Następny artykułDodatkowe wsparcie dla hodowców krów i świń – decyzja Rady Ministrów
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj