Strona główna Nowości Nowości Konferencja prasowa NSZZ RI „Solidarność”

Konferencja prasowa NSZZ RI „Solidarność”

AppleMark

W dniu 3 marca 2015 roku na terenie rolniczego miasteczka przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” dotycząca trwającego protestu rolniczego.

fot: PAP/Radek Pietruszka

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski na konferencji odniósł się do wczorajszych doniesień medialnych, w których poinformowano, iż miasteczko rolnicze przestaje funkcjonować. Jerzy Chróścikowski podkreślił, że informacja o zawieszeniu protestu przez przewodniczącego rolniczego OPZZ Sławomira Izdebskiego nie jest wiążąca względem Solidarności Rolników Indywidualnych. Zapowiedział, że protest NSZZ RI „Solidarność” przed Kancelarią Premiera potrwa co najmniej do 10 marca.

Ponadto Przewodniczący podkreślił, że jeżeli nie zostaną zrealizowane postulaty zawarte w petycji do Pani Premier Ewy Kopacz z dnia 3 lutego br., na które nadal nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, to Związek ogłosi kolejne przedłużenie funkcjonowania rolniczego miasteczka. Protestujący opuszczą rolnicze miasteczko, w momencie gdy pani Premier podejmie negocjacje z rolnikami i podpisze stosowne uzgodnienia.

Jerzy Chróścikowski kolejny raz przypomniał, że rolnicy od początku protestu domagają się spełnienia tych samych postulatów.

„Oczekujemy rozwiązań systemowych. Dotyczy to nie tylko bieżących spraw, ale szczególnie ustawy o sprzedaży polskiej ziemi cudzoziemcom, a także sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych z własnego gospodarstwa. Dlatego żądamy spotkania z panią premier” – podkreślił Chróścikowski. Ocenił, że dotychczasowe propozycje ministra rolnictwa Marka Sawickiego nie rozwiązują problemów rolników.

„Potrzebne są też rozwiązania, by rolnicy, szczególnie z tych małych gospodarstw, mogli mieć większe dochody, by nie musieli bankrutować i zajmować miejsc pracy na rynku, na którym i tak jest bardzo trudno. Nie trzeba eliminować rolników z ich warsztatów pracy” – dodał.

Poprzedni artykułUWAGA REDAKCJE!!! ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ NA ROLNICZYM MIASTECZKU
Następny artykułNa temat protestów rolniczych w TV Republika