Strona główna Aktualności Konferencja „Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta”

Konferencja „Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta”

810
0
Konferencja

26 lipca br. w miejscowości Niestum (gmina Ciechanów) odbyła się konferencja pt.: „Polskie mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta” zorganizowana przez NSZZ RI „Solidarność” ze środków Funduszu Promocji Mleka w ramach realizacji zadania „Organizacja trzech konferencji dotyczących promocji mleka i jego walorów zdrowotnych”.

Podczas konferencji informacje na temat aktualnej sytuacji na rynku mleka przedstawiła Naczelnik Wydziału Produktów Zwierzęcych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pani Ewa Domańska. W imieniu Pani Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka Agnieszki Maliszewskiej  wystąpił Pan Jakub Wszeborowski, który mówił o polskim mleczarstwie na tle sytuacji międzynarodowej oraz działaniach wspierających eksport. Dr Karol Krajewski wraz z dr Moniką Świątkowską przygotowali prezentację dotyczącą znaczenia promocji dla rynku i konsumenta mleka i przetworów mlecznych.„Genetyczne i środowiskowe uwarunkowania produkcji mleka wysokiej jakości w obecnej sytuacji ekonomicznej” przedstawił dr inż Waldemar Teter z Katedry Hodowli i Ochrony Zasobów Genetycznych Bydła Uniwersytetu Przyrodniczego. Na zakończenie Pan Jan Zwoliński Wiceprezes Zarządu Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego zaprezentował Krajowy System Jakości Żywności „Jakość Tradycja” promotorem wzrostu konsumpcji mleka i jego przetworów. Uczestnicy konferencji mieli możliwość degustacji mleka oraz przetworów mlecznych.

Konferencja "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta" Konferencja "Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta"

Poprzedni artykułZmarła Janina Sotomska
Następny artykułLato wiejskich dzieci 2016 II turnus w Zakopanem ( turnus 17.07-30.07.2016)
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj