Strona główna Nowości Nowości Konferencja ,,Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra – Food 2012’’

Konferencja ,,Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra – Food 2012’’

591
0

26 września br. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja prasowa, której tematem była informacja o nadchodzących Międzynarodowych Targach Wyrobów Spożywczych Polagra – Food 2012. Konferencji przewodniczył Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta oraz minister rolnictwa.


Targi te, które mają odbyć się w Poznaniu 6-8października br. mają na celu promocję żywności wysokiej jakości. Wśród promowanych instrumentów znajdzie się m.in. program Poznaj Dobrą Żywność, system unijnych oznaczeń geograficznych oraz rolnictwo ekologiczne. Będzie to dwudzieste ósme spotkanie w Poznaniu, na którym spotkają się specjaliści z sektora spożywczego kraju i z zagranicy, producenci, dystrybutorzy, kupcy, handlowcy, hurtownicy, sprzedawcy detaliczni, technologowie i pozostałe osoby związane z branżą spożywczą.

Promocja programu PDŻ, rolnictwa ekologicznego i systemu oznaczeń geograficznych będzie prowadzona przez bezpośredni kontakt z gośćmi targów na stoiskach informacyjnych MRiRW, podczas degustacji i prezentacji produktów, konkursy kulinarne oraz uroczystą galę PDŻ.

Podczas Gali Programu Poznaj Dobrą Żywność wręczone zostaną znaki programu dla 162 produktów 45 producentom.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here