Strona główna Nowości Nowości Konferencja Eksporterów Przemysłu Rolno-Spożywczego

Konferencja Eksporterów Przemysłu Rolno-Spożywczego

687
0

Według podsekretarza stanu Tadeusza Nalewajk, eksport polskich produktów rolno-spożywczych potroił się od wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej.
Wiceminister podkreślił, że ok. 11% wartości polskiego eksportu stanowią produkty rolno-spożywcze, a saldo dodatnie w handlu tymi artykułami za 2011 r. to około 3 mld euro. Istnieją perspektywy rozwojowe, poszukiwani są nowi partnerzy handlowi na rynkach dalekowschodnich. Miarą sukcesu polskich produktów jest ich wysoka jakość, a także skuteczna promocja w celu utrzymania pozycji na dotychczasowych rynkach.
Tematem przewodnim X edycji konferencji były szanse i możliwości proeksportowego, proinnowacyjnego i proekologicznego rozwoju przemysłu rolno-spożywczego. Spotkanie rozpoczął Prezes Stowarzyszenia Eksporterów Polskich Mieczysław Twaróg. ,,Nasza organizacja powstała po to, by pracować nad zwiększeniem polskiego eksportu oraz pozyskaniem nowych rynków zbytu’’. Dodał, że celem dzisiejszego spotkania jest ocena eksportu rolno-spożywczego oraz warunków dla firm produkujących na eksport.

 

Poprzedni artykułBrukselskie warsztaty – Badania i Innowacyjność
Następny artykuł2011 to rok masowej sprzedaży ciągników rolniczych
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj