Strona główna Copa-Cogeca Konferencja COPA: „Perspektywy rolnictwa UE 2020 – rolnictwo UE nowej generacji”

Konferencja COPA: „Perspektywy rolnictwa UE 2020 – rolnictwo UE nowej generacji”

339
0

W dniach 16-17 grudnia Pan Jerzy Pośpiech, ekspert Związku brał udział w Konferencji COPA: „Perspektywy rolnictwa UE 2020 – rolnictwo UE nowej generacji”. Było to wydarzenie zorganizowane z Komisja Europejską w systemie wideokonferencji  dla szerokiego grona odbiorców z poszczególnych krajów członkowskich UE dotyczącej nowej perspektywy Wspólnej Polityki Rolnej, oraz perspektyw i kierunków rozwoju rolnictwa w przestrzeni długofalowej po roku 2030. „NEXT GENERATION EU AGRICULTURE”.

Konferencję otworzyła Przewodnicząca KE Pani Ursula von den Leyen. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że w nowej perspektywie będzie szeroko zakrojona działalność związana z ochroną klimatu, ochroną środowiska i odbudowy rolnictwa po negatywnych oddziaływania Covid – 19. Podkreśliła, że na ten cel zabezpieczono środki w wysokości 750 mld €. Poinformowała również, że dobiegają  końca  rozmowy trójstronne: Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady Europy w sprawie kształtu przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej. Konferencję zaszczycił również swą obecnością Komisarz ds. rolnictwa KE Pan Janusz Wojciechowski. W swym wystąpieniu Pan Wojciechowski bardziej szczegółowo przedstawił program działań związanych z finansowaniem WPR, podając kwoty na działania pomocowe i osłonowe dla rolnictwa. Podkreślił również mocny nacisk na działania proekologiczne w przyszłej WPR, roli realizacji Zielonego ładu, strategii od pola do stołu, oraz wzrostu znacząco budżetu na WPR.

W dalszej części konferencji w dniu 16 grudnia, oraz w dniu 17 grudnia przedstawiciele różnych krajów i środowisk rolniczych i otoczenia rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego, prezentowali swoje rozwiązania stosowane w swoich krajach w zakresie polityki od pola do stołu, skracania łańcucha dostaw, produkcji i sprzedaży ekologicznej żywności.  Prezentowano na podstawie konkretnych gospodarstw, rozwiązań handlu i dystrybucji, nadzoru i bezpieczeństwa żywności w aspekcie jakościowym.

Poprzedni artykuł.
Następny artykułZMARŁ LECH HENRYK KRASZEWSKI
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj