Strona główna Aktualności Komunikat ze spotkania Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z premier Ewą...

Komunikat ze spotkania Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z premier Ewą Kopacz

987
0
Komunikat ze spotkania Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI

W dniu 22 czerwca br., zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami odbyło się drugie spotkanie Premier Ewy Kopacz z Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. Związek od 19 lutego br. protestuje pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów na tzw. „zielonym miasteczku”.

Podczas spotkania przedstawiono propozycje zmian (uwagi) do  Sprawozdania Podkomisji  nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego (druk 3109).

Premier Ewa Kopacz zgodziła się na następujące propozycje NSZZ RI „Solidarność”:

– wykreślenia zapisów umożliwiających ponowne wyłączenia dzierżawcom 30 % gruntów (art. 23), co umożliwiało, także spółkom prawa handlowego z kapitałem zagranicznym  zakup do 500 ha ziemi

– przywrócenie dzierżawy jako równorzędnej ze sprzedażą formy gospodarowania nieruchomościami rolnymi (art. 19)

– wykreślenie zapisu umożliwiającą bezumownym użytkownikom „preferencyjne” warunki nabywania nieruchomości rolnych (art. 22 ust. 3)

Liczymy na to, że w dniu 23 czerwca br., na wspólnym  posiedzeniu Sejmowych Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji ds. Unii Europejskiej zostaną przyjęte uwagi zgłoszone przez NSZZ RI „Solidarność” , na które zgodziła się Pani Premier jako stanowisko rządu.

Jednocześnie wyrażamy niezadowolenie, że Pani Premier Ewa Kopacz nie znalazła czasu na ustalenia dotyczące realizacji pozostałych postulatów zgłaszanych przez NSZZ RI „Solidarność” w ostatniej petycji.

Komunikat Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z dnia 22 czerwca 2015 roku

https://www.youtube.com/watch?v=SHraCrqz0IM

Poprzedni artykułUwagi NSZZ RI „Solidarność” do Sprawozdania Komisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego (druk 3109)
Następny artykułRelacja Edwarda Kosmala ze spotkania z premier Ewą Kopacz w dniu 22 czerwca 2015 roku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj