Strona główna Aktualności Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia...

Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku

754
0
Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku

31 sierpnia 2013 roku w Częstochowie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’.

Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’ omówiła przygotowanie do ogólnokrajowego protestu, dramatyczną sytuację w rolnictwie, drastyczny spadek cen zbóż, roślin oleistych, a głównie pszenicy i rzepaku, nieustanny brak dialogu społecznego z Rządem RP, lekceważenie problemów rolniczych przez koalicję PO-PSL oraz bieżące sprawy Związku.

W związku ze stale pogarszającą się sytuacją rolników, a zwłaszcza trudnymi warunkami w gospodarstwach rodzinnych Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’26 lipca br.  wystosowało kolejne już pismo do Premiera, na które do dziś nie uzyskała odpowiedzi. Żądamy spotkania z Donaldem Tuskiem w celu pilnego omówienia bieżących problemów w rolnictwie i wypracowania kompleksowych rozwiązań służących poprawie sytuacji na polskiej wsi. NSZZ RI ,,Solidarność’’ oczekuje od Rządu RP natychmiastowych działań w celu przywrócenia opłacalności produkcji rolnej.

Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’ zadecydowała, że Związek włącza się w organizację i uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, której głównym organizatorem jest NSZZ „Solidarność” w dniach 11-14 września 2013 roku w Warszawie. Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” apeluje do wszystkich członków Związku, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny i godne życie na wsi o aktywne uczestnictwo w akcji protestacyjnej.

Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” zobowiązała przedstawicieli Związku do podjęcia rozmów z Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjnym w celu zagwarantowania odpowiedniej rangi problemów rolniczych oraz do przeprowadzenia protestu pod gmachem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 11 września 2013 roku.

Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku 31 sierpnia 2013 roku w Częstochowie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’. Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’ omówiła przygotowanie do ogólnokrajowego protestu, dramatyczną sytuację w rolnictwie, drastyczny spadek cen zbóż, roślin oleistych, a głównie pszenicy i rzepaku, nieustanny brak dialogu społecznego z Rządem RP, lekceważenie problemów rolniczych przez koalicję PO-PSL oraz bieżące sprawy Związku.W związku ze stale pogarszającą się sytuacją rolników, a zwłaszcza trudnymi warunkami w gospodarstwach rodzinnych Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’26 lipca br.  wystosowało kolejne już pismo do Premiera, na które do dziś nie uzyskała odpowiedzi. Żądamy spotkania z Donaldem Tuskiem w celu pilnego omówienia bieżących problemów w rolnictwie i wypracowania kompleksowych rozwiązań służących poprawie sytuacji na polskiej wsi. NSZZ RI ,,Solidarność’’ oczekuje od Rządu RP natychmiastowych działań w celu przywrócenia opłacalności produkcji rolnej.Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’ zadecydowała, że Związek włącza się w organizację i uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, której głównym organizatorem jest NSZZ „Solidarność” w dniach 11-14 września 2013 roku w Warszawie. Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” apeluje do wszystkich członków Związku, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny i godne życie na wsi o aktywne uczestnictwo w akcji protestacyjnej.Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” zobowiązała przedstawicieli Związku do podjęcia rozmów z Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjnym w celu zagwarantowania odpowiedniej rangi problemów rolniczych oraz do przeprowadzenia protestu pod gmachem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 11 września 2013 roku.Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here