Strona główna Aktualności Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia...

Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku

833
0
Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku

31 sierpnia 2013 roku w Częstochowie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’.

Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’ omówiła przygotowanie do ogólnokrajowego protestu, dramatyczną sytuację w rolnictwie, drastyczny spadek cen zbóż, roślin oleistych, a głównie pszenicy i rzepaku, nieustanny brak dialogu społecznego z Rządem RP, lekceważenie problemów rolniczych przez koalicję PO-PSL oraz bieżące sprawy Związku.

W związku ze stale pogarszającą się sytuacją rolników, a zwłaszcza trudnymi warunkami w gospodarstwach rodzinnych Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’26 lipca br.  wystosowało kolejne już pismo do Premiera, na które do dziś nie uzyskała odpowiedzi. Żądamy spotkania z Donaldem Tuskiem w celu pilnego omówienia bieżących problemów w rolnictwie i wypracowania kompleksowych rozwiązań służących poprawie sytuacji na polskiej wsi. NSZZ RI ,,Solidarność’’ oczekuje od Rządu RP natychmiastowych działań w celu przywrócenia opłacalności produkcji rolnej.

Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’ zadecydowała, że Związek włącza się w organizację i uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, której głównym organizatorem jest NSZZ „Solidarność” w dniach 11-14 września 2013 roku w Warszawie. Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” apeluje do wszystkich członków Związku, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny i godne życie na wsi o aktywne uczestnictwo w akcji protestacyjnej.

Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” zobowiązała przedstawicieli Związku do podjęcia rozmów z Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjnym w celu zagwarantowania odpowiedniej rangi problemów rolniczych oraz do przeprowadzenia protestu pod gmachem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 11 września 2013 roku.

Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku 31 sierpnia 2013 roku w Częstochowie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’. Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’ omówiła przygotowanie do ogólnokrajowego protestu, dramatyczną sytuację w rolnictwie, drastyczny spadek cen zbóż, roślin oleistych, a głównie pszenicy i rzepaku, nieustanny brak dialogu społecznego z Rządem RP, lekceważenie problemów rolniczych przez koalicję PO-PSL oraz bieżące sprawy Związku.W związku ze stale pogarszającą się sytuacją rolników, a zwłaszcza trudnymi warunkami w gospodarstwach rodzinnych Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’26 lipca br.  wystosowało kolejne już pismo do Premiera, na które do dziś nie uzyskała odpowiedzi. Żądamy spotkania z Donaldem Tuskiem w celu pilnego omówienia bieżących problemów w rolnictwie i wypracowania kompleksowych rozwiązań służących poprawie sytuacji na polskiej wsi. NSZZ RI ,,Solidarność’’ oczekuje od Rządu RP natychmiastowych działań w celu przywrócenia opłacalności produkcji rolnej.Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’ zadecydowała, że Związek włącza się w organizację i uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, której głównym organizatorem jest NSZZ „Solidarność” w dniach 11-14 września 2013 roku w Warszawie. Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” apeluje do wszystkich członków Związku, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny i godne życie na wsi o aktywne uczestnictwo w akcji protestacyjnej.Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” zobowiązała przedstawicieli Związku do podjęcia rozmów z Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjnym w celu zagwarantowania odpowiedniej rangi problemów rolniczych oraz do przeprowadzenia protestu pod gmachem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 11 września 2013 roku.Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 31 sierpnia 2013 roku

Poprzedni artykuł,,Jesteśmy wolni, a wstydzimy się być dobrzy!’’- homilia Jego Ekscelencji ks. bp Józefa Zawitkowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łowickiej wygłoszona na Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze 2013 r.
Następny artykuł,,Za chleb powszedni, dziękujemy Ci, Boże, Ojcze Nasz!’’ Dożynki Jasnogórskie 2013
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj