Strona główna Aktualności Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność” w dniu 23 marca...

Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność” w dniu 23 marca 2012 roku

Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność'' w dniu 23 marca 2012 roku

W dniu 23 marca 2012 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. Poruszono kwestie trwających protestów rolniczych w województwach Zachodniopomorskim i Kujawsko-Pomorskim. Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” wyraziła swój zdecydowany sprzeciw wobec podniesienia wieku emerytalnego dla rolników. Podjęto także decyzje o zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o składce zdrowotnej dla rolników. Podczas posiedzenia podjęto także wiele innych uchwał, między innymi uchwałę wspierająca strajk rolników protestujących w Bydgoszczy. W związku z tym ustalono, iż w dniu 26 marca br. o godz. 12.00 związkowcy na czele z Radą Krajową NSZZ RI „Solidarność” będą wspólnie uczestniczyć w proteście w gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Podjęto decyzję o powołaniu Ogólnokrajowego Komitetu koordynującego protesty rolników, w którego skład weszli: Edward Kosmal (woj. zachodniopomorskie), Janusz Walczak i Antoni Kuś (woj. kujawsko – pomorskie), Jan Bodak (woj. pomorskie) oraz Artur Mackiewicz (woj. dolnośląskie).

Ponadto podjęto uchwały w sprawie: klęsk w uprawach rolnych (wymarznięcia), modulacji – czyli potrąceń 10% płatności obszarowych powyżej 5 000 tys. euro, obniżenia kosztów produkcji rolnej, w tym pełnego zwrotu akcyzy do paliwa rolniczego.

Uchwały (PDF)

Poprzedni artykułWzrost zbioru zbóż mimo strat w Niemczech
Następny artykułProtest rolników w Bydgoszczy, 26.03.2012 – ZDJĘCIA I LIST OTWARTY DO PREMIERA DONALDA TUSKA