Strona główna Aktualności Komunikat z Posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 16 maja...

Komunikat z Posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 16 maja 2014 roku

W dniu 16 maja 2014 roku w Warszawie, z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa oraz Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, odbyło się kolejne posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”, dotyczące w szczególności podsumowaniu dotychczasowych protestów rolniczych oraz informacji strony Rządowej w sprawie odpowiedzi na postulaty zgłaszane podczas Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej Rolników w dniu 26 lutego 2014 roku.

W konkluzji omawianych problemów, Rada Krajowa podjęła uchwałę w sprawie organizacji ogólnopolskiego protestu w Warszawie. Rada zdecydowała, że w wypadku braku realizacji przez Rząd postulatów zgłaszanych przez NSZZ RI „Solidarność”, na czerwiec może  zostać ogłoszony „marsz gwiaździsty” ciągnikami na Warszawę.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, Rada Krajowa podjęła uchwałę, w której udzielono poparcia w wyborach europejskich partii Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem Rady Krajowej, Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną partią, która podjęła ze Związkiem rzeczywisty i partnerski dialog oraz przedstawiła wieloletni i kompleksowy program rolny, który w kluczowych elementach jest zbieżny z programem Związku i  którego realizacja daje szansę na poprawę sytuacji w polskim rolnictwie oraz na wyrównanie konkurencyjności polskim rolnikom w Europie.

W ZWIĄZKU Z PODJĘTĄ UCHWAŁĄ, RADA KRAJOWA APELUJE DO CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ” O UDZIAŁ W WYBORACH DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO W DNIU 25 MAJA BR. I O UDZIELENIE POPARCIA W GŁOSOWANIU KANDYDATOM PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI.

Poprzedni artykułXXXIII rocznica rejestracji NSZZ RI "Solidarność"
Następny artykułKondolencje