Strona główna Aktualności Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 29...

Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 29 grudnia 2011 roku

673
0
Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 29 grudnia 2011 roku

Z POSIEDZENIA PREZYDIUM NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”

W dniu 29 grudnia 2011 roku w Warszawie, odbyło się posiedzenie nowo wybranego Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. Prezydium ukonstytuowało się w następujący skład: Zastępcami Przewodniczącego pozostali Pani Elżbieta Miziołek i Pan Zbigniew Obrocki, Sekretarzem została wybrana Pani Teresa Hałas skarbnikiem został Pan Stefan Szańkowski. Podczas posiedzenia ustalono podział prac w Prezydium i wyznaczono osoby odpowiedzialne za współpracę z poszczególnymi departamentami w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi i agencji rolnych. Zostały również wyznaczone osoby do koordynacji prac nad sekcjami branżowymi.
Rada Krajowa Związku postanowiła zaprosić do rozmów przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych. W dniu dzisiejszym w posiedzeniu uczestniczył Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość – Pan Mariusz Błaszczak. Omówiono możliwości współpracy ze Związkiem w następujących obszarach: Wspólna Polityka Rolna po 2013 roku, problemy dochodowości w rolnictwie. Odniesiono się do propozycji Premiera Donalda Tuska wygłoszonych w expose. Zwrócono uwagę na wprowadzenie dodatkowych obciążeń dla rolników, tj. podniesienia akcyzy w paliwie, wzrostu kosztów produkcji (paliwa, energii i inne), wprowadzenie składki zdrowotnej, wprowadzenie rachunkowości rolnej i podatku dochodowego w rolnictwie oraz likwidacji KRUS.
W imieniu Klubu Parlamentarnego PiS Przewodniczący Błaszczak zadeklarował, że klub w pracach parlamentarnych będzie uwzględniał propozycje i uwagi Związku.
Podczas posiedzenia omówiono również system pracy Biura Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”.

Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 29 grudnia 2011 roku

Poprzedni artykułKOMUNIKAT
Następny artykułAPEL
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj