Strona główna Aktualności Komunikat z Posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 21...

Komunikat z Posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 21 marca 2014 roku

755
0
Komunikat z Posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI

W dniu 21 marca 2014 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. W czasie obrad dyskutowano nad aktualną sutyacją w rolnictwie, w szczegóności w kontekście protestów rolniczych związanych z sytuacją na rynku wieprzowiny (omówiono dotychczasowe działania Związku w tej sprawie na forum krajowym i zagranicznym), a także protesty w obronie polskiej ziemii i lasów.  Po raz kolejny poruszono zagadnienia związane z pracami nad PROW 2014-2020, a także sprawy związane ze sprzedażą bezpośrednią.

Prezydium Związku spotkało się też z przedstawicielami władz Prawa i Sprawiedliwości, w celu omówienia bieżącej sytuacji w rolnictwie oraz przedyskutowania Programu Rolnego Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu ze strony PiS uczestniczyli: Prezes PiS Jarosław Kaczyński, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński, Henryk Kowalczyk – wiceminister rolnictwa w Rządzie Jarosława Kaczyńskiego a także poseł Zbigniew Kuźmiuk.

Poprzedni artykułLimity i degresywność w płatnościach rolnośrodowiskowych w 2014 r.
Następny artykułUroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Jana Pająka w Kaszowie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj