Strona główna Aktualności Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność” w dniu 17...

Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność” w dniu 17 kwietnia 2012 roku

Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność'' w dniu 17 kwietnia 2012 roku

W dniu 17 kwietnia 2012 roku w siedzibie Związku odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’.

Omówiono sytuację słabej realizacji postulatów ze strony rządu związanej z protestami rolniczymi wobec podpisanych ustaleń, wniesiono uwagi do projektu ustawy o GMO, jak również podjęto działania w celu realizacji uchwały Rady Krajowej o zaskarżeniu ustawy o składkach na ubezpieczenie rolników za 2012 r. do Trybunału Konstytucyjnego.

Oceniono stanowisko rządu dotyczące rozporządzeń Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiające przepisy dotyczące płatności bezpośrednich dla rolników oraz przygotowania do obchodów 30. lecia Duszpasterstwa Rolników. Prezydium z zaniepokojeniem przyjęło realizację podpisanych porozumień po strajku w Bydgoszczy. Wobec braku dalszych konsultacji społecznych dotyczących wieku emerytalnego i realizacji wystosowanych uchwał Rady Krajowej, Prezydium upoważniło Przewodniczącego do podjęcia rozmów z rządem. W przypadku braku woli rozmów przez rząd Związek podejmie działania statutowe. Należy zwrócić szczególną uwagę, że żaden związek rolniczy nie jest członkiem Komisji Trójstronnej i nie jest zapraszany do jakichkolwiek rozmów i co można powiedzieć o dialogu społecznym z rolnikami?

Poprzedni artykułPromocja systemu ERA
Następny artykułDruga rocznica katastrofy smoleńskiej