Strona główna Aktualności Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 11...

Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 11 stycznia 2012 roku

Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”

Podjęcie Uchwały Prezydium NSZZ RI „Solidarność” w sprawie projektu ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 rok, dyskusja na temat Pakietu Legislacyjnego dotyczącego kwestii WPR po 2013 roku a także kwestie zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. wieku emerytalnego i wnioskiem o koncesję dla Telewizji Trwam na tzw multipleksie – to najważniejsze kwestie poruszane podczas pierwszego w tym roku posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”, które odbyło się w dniu 11 stycznia 2012 roku w Warszawie.

W podjętej uchwale dotyczącej ubezpieczenia zdrowotnego rolników, której treść publikujemy poniżej, Prezydium zaapelowało do wszystkich posłów o odrzucenie projektu ustawy i zapowiedziało rozważenie skierowania jej do Trybunału Konstytucyjnego w przypadku jej uchwalenia i podpisania w wersji przyjętej przez Rząd RP.

W kwestii Wspólnej Polityki Rolnej Prezydium przedyskutowało propozycje legislacyjne zawarte w pakiecie projektów rozporządzeń Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczące WPR, które były wcześniej omawiane na posiedzeniu Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi przez Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego. W posiedzeniu uczestniczyła cześć członków Prezydium. Komisja przyjęła projekt uchwały dotyczącej przyjęcia równych i niedyskryminacyjnych kryteriów podziału środków na dopłaty bezpośrednie. Ponadto omówiono kwestie związane z innymi aspektami działalności związkowej m.in. kwestii organizacji Zimowiska dla dzieci z rodzin rolniczych w 2012 roku.

Prezydium apeluje także do wszystkich członków i sympatyków NSZZ RI „Solidarność” o udział w akcji zbierania podpisów dotyczących wniosku do KRRiT w sprawie przyznania Telewizji Trwam koncesji na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej, uprawniającej do nadawania programów w technologii cyfrowej. Wzór listy poparcia publikujemy poniżej.

Wypełnione listy należy wysyłać na adres:

Jan Dworak

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Skwer ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Kopię protestu prosimy przesłać na adres:
Radio Maryja, ul. Żwirki i Wigury 80, 87-100 Toruń

Lista do zbierania podpisów

Uchwała w sprawie projektu ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników

Projekt uchwały Senatu RP oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wprowadzenia równych i niedyskryminujących zasad podziału dopłat bezpośrednich

Poprzedni artykułKomunikat Prasowy COPA COGECA
Następny artykułAPEL W SPRAWIE KONCESJI DLA TELEWIZJI TRWAM