Strona główna Aktualności Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ w dniu 20...

Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ w dniu 20 marca 2013 roku

20 marca 2013 roku odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’. Omówiono Ogólnopolski Protest Rolników, który odbył się 14 marca 2013 roku na terenie całego kraju.

25 lutego br. Rada Krajowa NSZZ RI ,,Solidarność’’ przekształcona w Ogólnopolski Komitet Protestacyjny NSZZ RI ,,Solidarność’’ podjęła uchwałę nr 1 wzywając kolejny raz Rząd RP do podjęcia dialogu z naszym Związkiem w przeciągu 2 tygodni. W przeciwnym razie wyznaczono termin 14 marca br. na przeprowadzenie przez struktury Związku strajku ostrzegawczego w poszczególnych województwach. Rząd RP nie podjął dialogu w wyznaczonym terminie. W związku z tym odbył się strajk ostrzegawczy.

W konsekwencji braku dialogu Ogólnopolski Komitet Protestacyjny NSZZ RI ,,Solidarność’’ wzywa struktury statutowe do przygotowania się do strajku generalnego w całym kraju. Termin strajku zostanie ogłoszony w stosownym terminie.

Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ przyjęło stanowisko, że w przypadku ogłoszenia przez Solidarność Pracowniczą strajku w dniu 26 marca br. struktury wojewódzkie podejmą decyzję o wsparciu protestu w poszczególnych województwach.

Poprzedni artykułKomunikat dot. spotkania z. Leszkiem Świętochowskim, prezesem ANR
Następny artykułKomunikat prasowy