Strona główna Aktualności Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność” w dniu 4...

Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność” w dniu 4 grudnia 2012 roku

Komunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność'' w dniu 4 grudnia 2012 roku

W dniu 4 grudnia 2012 roku w siedzibie Związku odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’.

Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ pracowało nad uchwałami podjętymi na posiedzeniu Rady Krajowej w dniu 22.11.2012, dotyczącymi.:

– apelu do Rządu RP o zaskarżenie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości decyzji Komisji Europejskiej o wprowadzeniu modulacji w płatnościach bezpośrednich dla rolników,

– negatywnego zaopiniowania projektu budżetu państwa na 2013 rok w zakresie rolnictwa,

– ponownego podtrzymania zmiany wskaźnika zużycia oleju napędowego na hektar przeliczeniowy gruntów rolnych,

– podjęcia działań nad projektem ustawy o regulacji rynku zbożowego oraz zmianie ustawy o obrocie ziemią,

– wystąpienia do struktur wojewódzkich i powiatowych o czynne włączenie się w Ogólnopolski Marsz w dniu 13 grudnia 2012 r.

uchwały Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność” – 22.11.2012 r.

Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ omówiło zapowiedź protestu w dniu 5 grudnia 2012 r. w Szczecinie zorganizowaną przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego.

Ponadto Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ wnosi o zawetowanie ustawy przez Prezydenta RP o nasiennictwie, która wniosła zapisy o dopuszczeniu do obrotu i stosowaniu roślin genetycznie modyfikowanych, które nie były zgłoszone w projekcie ustawy przez Prezydenta RP.

Poprzedni artykułSzkolenie „Modelowe gospodarstwo BERAS” w Warszawie
Następny artykułLIST OTWARTY DO PREZESA RADY MINISTRÓW DONALDA TUSKA z dnia 22 listopada 2012 roku