Strona główna Aktualności Komunikat w związku z listem otwartym ministra Marka Sawickiego

Komunikat w związku z listem otwartym ministra Marka Sawickiego

741
0

Warszawa, dnia 16 czerwca 2015 roku

Marek Sawicki

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W związku ze skierowanym do mnie przez Pana listem opublikowanym na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, proszę o sprostowanie nieprawdziwych informacji w nim zawartych.

Wspomniał Pan w nim o tym, że od 2008 roku rzekomo otrzymałem na swoje konto z budżetu państwa kwotę ponad 4 mln złotych. Odczytuje to jako pomówienie, które poniża mnie w oczach opinii publicznej i naraża na utratę zaufania potrzebnego dla zajmowanych przeze mnie stanowisk. Powyższe stwierdzenie jest bowiem oczywistą nieprawdą, z czego z całą pewnością doskonale Pan zdaje sobie sprawę. Co więcej, narusza ono moją cześć i jako takie wypełnia znamiona art. 212 Kodeksu karnego.

Mając powyższe na uwadze, proszę o dokonanie stosownego sprostowania oraz wyjaśnienia co Pan miał na myśli formułując tego typu zarzut pod moim adresem. W przypadku braku satysfakcjonującego wyjaśnienia będę zmuszony do podjęcia względem Pana Ministra odpowiednich kroków prawnych.

/-/ Jerzy Chróścikowski

Senator RP

Przewodniczący  NSZZ RI „Solidarność”

List do ministra Marka Sawickiego

Poprzedni artykułMajowe wydanie miesięcznika "Nasza Ziemia"
Następny artykułKOLONIE 2015
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj