Strona główna Aktualności Komunikat w sprawie zawieszenia protestu NSZZ RI „Solidarność” na granicy polsko- ukraińskiej...

Komunikat w sprawie zawieszenia protestu NSZZ RI „Solidarność” na granicy polsko- ukraińskiej w dniach 12-14 kwietnia po spotkaniu rolniczych organizacji z Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Bułgarii

902
0

W dniu 11 kwietnia 2023 roku w miejscowości Rakołupy Duże (woj. lubelskie) z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa oraz polskich organizacji rolniczych odbyło się spotkanie z organizacjami rolniczymi z Czech, Słowacji, Rumunii i Bułgarii w sprawie importu produktów rolnych z Ukrainy. Spotkanie organizował NSZZ RI „Solidarność”.

Organizacje rolnicze z Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Bułgarii podpisały wspólne memorandum dotyczące importu produktów rolnych z Ukrainy, które zostanie przekazane do Komisji Europejskiej.

Ponadto w związku z deklaracją podpisania w najbliższych dniach porozumienia pomiędzy stroną Polską i Ukraińską dotyczącego zablokowania importu zbóż z Ukrainy a także wzmocnienia kontroli na granicach, NSZZ RI SOLIDARNOŚĆ zawiesza do piątku tj. 14.04.2023 protest planowany od dnia 12 kwietnia br.  w miejscowości Okopy (gmina Dorohusk) na drodze krajowej nr 12 w okolicy przejścia granicznego z Ukrainą.

Protest w dniu 13 kwietnia br. na drodze krajowej nr 94 zawiesza także Dolnośląska Rada Wojewódzka NSZZ RI „Solidarność”.

Jednocześnie Związek podtrzymuje pogotowie strajkowe do czasu realizacji powyższych ustaleń.

Zgodnie z przyjętym wspólnym memorandum organizacji rolniczych z Polski, Czech, Rumunii i Bułgarii, w wypadku braku podjęcia działań przez Komisję Europejską w celu zablokowania importu produktów rolnych z Ukrainy wspólny protest organizacji zostanie zorganizowany w Brukseli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here