Strona główna Aktualności Komunikat w sprawie warzyw

Komunikat w sprawie warzyw

650
0

KOMITETY COPA-COGECA Z RADOŚCIĄ PRZYJĘŁY WIADOMOŚĆ O ZNIESIENIU OSTRZEŻENIA DOTYCZĄCEGO SPOŻYWANIA OGÓRKÓW, POMIDORÓW I SAŁATY, PO TYM JAK BADANIA POTWIERDZIŁY, ŻE WARZYWA TE NIE SĄ ŹRÓDŁEM ZAKAŻENIA BAKTERIĄ E.COLI. KOMITETY APELUJĄ O 100% ODSZKODOWAŃ DLA PRODUCENTÓW ZA PONIESIONE STRATY.

Komitety Copa-Cogeca z radością przyjęły ogłoszenie władz Niemiec o zniesieniu ostrzeżenia dotyczącego spożywania ogórków, pomidorów i sałaty, po tym jak potwierdzono, że to nie one są źródłem zakażenia bakteriami E.Coli. Komitety Copa-Cogeca również wyrażają zadowolenie z faktu, że Rosja być może zniesie zakaz importu warzyw z UE. Komitety apelują o natychmiastowe zniesienie tego zakazu. Ponadto, producenci muszą otrzymać 100% odszkodowania za poniesione straty. Sekretarz Generalny Copa-Cogeca powiedział “jestem bardzo zadowolony z tych wiadomości. Rolnicy i spółdzielnie w całej UE bardzo ucierpieli w wyniku tego kryzysu, mimo, że nie miał on z nimi nic wspólnego. Europejskie spożycie wyżej wymienionych produktów znacznie spadło, co zmusiło niektórych producentów do zakończenia działalności. Nalegamy, aby Komisja Europejska natychmiast wprowadziła w życie środki nadzwyczajne, które pozwolą rolnikom i spółdzielniom na odzyskanie 100% poniesionych strat. Szacujemy, że straty mogą sięgać 400 milionów Euro tygodniowo w ośmiu państwach”. Sekretarz dodał: “Również nalegam, aby kraje UE i spoza UE zniosły ograniczenia importu warzyw z UE, ponieważ są one nieuzasadnione. Ponadto, w czasie tego bezprecedensowego kryzysu, niezbędne są instrumenty promocyjne, pozwalające zwiększyć spożycie oraz odbudować zaufanie konsumentów do tych produktów wysokiej jakości”.

Poprzedni artykułKolonie
Następny artykułKomunikat w sparwie wahań cen
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj