Strona główna Aktualności Komunikat w sprawie promocji

Komunikat w sprawie promocji

688
0

W SZCZEGÓŁOWYM STANOWISKU W SPRAWIE POLITYKI PROMOCJI PRODUKTÓW ROLNYCH KOMITETY COPA-COGECA WZYWAJĄ DO ZWIĘKSZENIA ŚRODKÓW NA PROMOCJĘ ZARÓWNO NA RYNKU WEWNĘTRZNYM JAK I ZEWNĘTRZNYM

Przewodniczący organizacji sektora rolnego w UE wzywali do rozszerzenia instrumentów promocji zarówno na rynku wewnętrznym, jaki na rynkach zewnętrznych w szczegółowym stanowisku, które zostało dzisiaj przyjęte w sprawie Zielonek Księgi dotyczącej polityki promocji produktów rolnych. Uwagi Komitetów Copa-Cogeca zostaną przesłane Komisji Europejskiej w ramach trwającej do 30 września konsultacji społecznej. Przewodniczący Copa, Gerd Sonnleitner podkreślił: „Konkurencja na rynku jest coraz silniejsza, dlatego UE musi ożywiać instrumenty promocji, zarówno na rynku wewnętrznym, jak i na rynkach państw trzecich, aby utrzymać zwiększony udział w rynku oraz zagwarantować, że konsumenci będą odpowiednio poinformowani na temat wysokich standardów produkcji UE, takich jak wymogi związane z dobrostanem zwierząt oraz surowe standardy jakościowe, które nie obowiązują produktów importowanych. Uproszczenie procedury administracyjnej powinno również być jednym priorytetów nadchodzącej reformy polityki promocji. Ma to kluczowe znaczenie, jako że polityka w obecnym kształcie jest nadmiernie zbiurokratyzowana, co prowadzi do niewykorzystania pełnego potencjału kampanii promocyjnych. Przewodniczący Cogeca Paolo Bruni zwrócił uwagę, że „Kolejnym kluczowym elementem stanowiska Komitetów Co0a-Cogeca jest umożliwienie promocji pochodzenia produktów nieobjętych unijną legislacją w sprawie polityki jakości. Przypomniał także, że unijna polityka promocji produktów danych marek musi być bardziej elastyczna. Ponadto, potrzeba więcej spójności pomiędzy polityką promocji i handlową, a wachlarz produktów nią objętych powinien być aktualizowany”.

Poprzedni artykułWniuoski na rozwój mikroprzedsiębiorstw
Następny artykułKomunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 28 września 2011 roku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj