Strona główna Aktualności Komunikat w sprawie cukru

Komunikat w sprawie cukru

696
0

KOMUNIKAT


NSZZ RI „Solidarność” po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji w sektorze produkcji cukru, apeluje do rolników o niepodpisywanie umów kontraktacyjnych z producentami cukru do momentu wejścia w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie warunków zakupu i dostawy buraków cukrowych przeznaczonych do produkcji cukru w ramach kwoty produkcyjnej cukru, który zakłada m.in. przeniesienie kosztów transportu buraków do miejsca przerobu na producenta cukru oraz gwarantuje premię z tytułu późnych i wczesnych dostaw buraków cukrowych, a także wypłatę dodatkowego świadczenia finansowego w przypadku przekroczenia ceny referencyjnej.
Jednocześnie apelujemy do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o jak najszybsze podpisanie przedmiotowego rozporządzenia w formie uzgodnionej ze związkami zawodowymi podczas spotkania w dniu 8 lutego br.

Poprzedni artykułPolityka promocji produktów rolnych
Następny artykułKsiążka o historii NSZZ RI „Solidarność”
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj