Strona główna Aktualności Komunikat Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” z dnia 7 ...

Komunikat Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” z dnia 7 marca 2024 roku

2416
15

Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” dziękuje wszystkim: rolnikom, górnikom, hutnikom, leśnikom, myśliwym, branży przemysłowej, wszystkim grupom społecznym, organizacjom i oddolnym ruchom protestujących rolników, a także wszystkim Polakom uczestniczącym we wczorajszym proteście w obronie polskiego rolnictwa.

Wczorajszy protest był sukcesem i ogromnym krokiem w integracji całego środowiska ludzi pracy. Od początku, zgodnie z założeniem organizatora, protest przebiegał pokojowo, aż do momentu jego rozwiązania.

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działań Policji oraz pozostałych prowokatorów, których jedynym celem było wywołanie zamieszek i innych zajść niezgodnych z prawem.

Niedopuszczalne jest prowokacyjne i brutalne zachowanie służb mundurowych, których jedynym zadaniem jest zapewnienie pokojowego przebiegu protestu. Dostępne publicznie nagrania potwierdzają prowokacje ze strony Policji oraz ujawniają szereg nieprawidłowości w podejmowanych przezeń czynnościach.

W związku z tym prosimy wszystkich świadków takich zdarzeń o przesyłanie dowodów w postaci nagrań i zdjęć dotyczących tych zajść na specjalnie założony e-mail: protest0603@gmail.com w celu zgłoszenia, zewidencjonowania oraz wykorzystania w ewentualnych procesach wobec funkcjonariuszy nadużywających uprawnień.

NSZZ RI Solidarność podjął działania pomocy prawnej w celu obrony zatrzymanych rolników i prosi wszystkich tych, których członkowie rodzin zostali zatrzymani o kontakt z biurem Związku.

Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych podtrzymuje dotychczasowe akcje protestacyjne i wyznacza kolejną datę Ogólnopolskiego Strajku Generalnego na dzień 20 marca 2024 r.

Nie poddamy się jako rolnicy, dopóki nasze postulaty nie zostaną w pełni zrealizowane!

Poprzedni artykułSTRAJK GENERALNY ROLNIKÓW W WARSZAWIE 6 MARCA 2024
Następny artykułWniosek NSZZ RI „Solidarność” o tarczę osłonową dla rolnictwa w związku z wojną na Ukrainie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

15 KOMENTARZE

 1. Bandyci teraz szukacie dowodów , gdy nie wasze bojówki to byłby spokój , tam gdzie ta bandycka przybudówka pisu zawsze są rozróby , duda do nich wzywał i tak wyszło , bandyci jesteście

 2. Ten powyżej to chyba sam rwał kostkę i rzucał. Brawo rolnicy!!! Nie można dać się zniewolić i manipulować! NIKOMU! Nikt nie będzie nam dyktował jak mamy żyć w Naszej Ojczyźnie. A na spotkanie z Premierem,który nienawidzi Polaków i kłamie za każdym razem, Kolodziejczak wybierze sobie „jak sam powiedział” przedstawicieli rolników. Rolnicy, chłopi zawsze byli i będą solą Naszej ziemi Ojczystej.

  • biedactwa duda z solidarności nawoływał do rozrób i tak było , polecenie od kaczynskiego z nowogrodzkiej dostał i wykonał , taka prawda o was bandziory

   • Podzielam krytyczne oceny postów Pana Piotra, one są słuszne. Lecz w tym poście Pan Piotr sam się dekonspiruje ! Nikt z Polaków, któremu los Polski na sercu nie napisałby nazwiska tych polityków, jakkolwiek ich ocenić, z małej litery. Ta mała litera wraz drwiną, jak z Armii Czerwonej, to dowód, że chodzi agenturę post-sowiecką zatrudnioną do siania anarchii.
    Nauczmy się rozpoznawać tych piszących na zlecenie z Kremla po obelżywym dla Polski i Polaków, drwiącym stylu i kłamliwej przesadzie.

 3. Bandyci z solidarności jak zwykle pomagają pisowi , gdzie byliście w zeszłym roku , teraz na polecenie kaczynskiego robicie burdy w Warszawie , tam gdzie pisowska solidarnośc zawsze były rozróby

  • Były rozróby, ale w wykonaniu twoich kolegów prowokatorów.
   Wcześniej to UE dała zgodę na atakowanie ukraińską żywnością europejskiego (czytaj głównie polskiego) rolnictwa.
   UE mogła dopłacić (pokryć) Ukrainie za straty z żywnością, ale nie o to jej chodziło, tylko o odwrócenie uwagi i doprowadzenie do rozróby na rynku europejskim, spadku dochodów i protestów (głównie Polski), by niezauważenie przepychać swoje świństwa.
   Dla UE znacznie mniejsze straty by były gdyby dała trochę miliardów Ukrainie na pokrycie tych strat, ale wolała doprowadzić do znacznie większych strat, by wykończyć swoje za silne rolnictwo i w tej zadymie przepchnąć inne szkodliwe działania.

  • to chyba ty jak te solidarnościowe przydupasy ruskich onucy z pisowskiej mafii , gdzie byliście w zeszłym roku , ręka w ręke z mafią pisowską

  • W radiu Erewań mówili, że bydło teraz nie łazi po drogach, tylko jeździ i udaje kierowców. Według radia kierowców zakażonych chorobą wściekłych krów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj