Strona główna Aktualności KOMUNIKAT PREZYDIUM RADY KRAJOWEJ NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ” Z DNIA 3 LUTEGO 2023...

KOMUNIKAT PREZYDIUM RADY KRAJOWEJ NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ” Z DNIA 3 LUTEGO 2023 ROKU OGÓLNOPOLSKI ROLNICZY PROTEST KROCZĄCY NSZZ RI SOLIDARNOŚĆ

507
0
Dnia 3 lutego 2023r. Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w pełni wyraża solidarność z protestującymi w tych dniach rolnikami zarówno na wschodniej granicy kraju jak i członkami Solidarności RI województwa zachodniopomorskiego.
Protesty w województwie zachodniopomorskim są zapowiedzią protestów Solidarności R.I w całym kraju.
W najbliższych dniach do Solidarności R.I woj. zachodniopomorskiego dołączą kolejne województwa: (dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie, lubelskie, lubuskie, świętokrzyskie).
Jednocześnie został złożony wniosek o pilne spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim.
Oczekujemy natychmiastowego wypełnienia zobowiązań MRiRW Henryka Kowalczyka po spotkaniu w dniu 10 stycznia. Dostrzegamy wypełnienie jednego z postulatów w kwestii ceny nawozów jedynie w połowie zakresu. Doceniamy te działania, jednak oczekujemy dalszej obniżki cen do poziomu wskazanego na spotkaniu w dniu 10 stycznia i możliwości kredytowania przez Krajową Grupę Spożywczą.
Realizacja złożonych postulatów zdaniem Prezydium Solidarności R.I powinna być priorytetem dla rządu. Zezwolenie na niekontrolowany import zbóż (europejskich agroholdingów) z Ukrainy doprowadziło do sytuacji w której polskie rolnictwo znalazło się w kryzysie nie spotykanym od kilkunastu lat.
Polscy rolnicy dziś przed rozpoczęciem sezonu wiosennego podejmują trudne decyzje finansowe w swoich gospodarstwach, dalsza zwłoka w realizacji tarczy antykryzysowej w rolnictwie doprowadzi do fali bankructw polskich gospodarstw rodzinnych.
Dlatego zgodnie ze Statutem Związku podejmujemy działania w obronie polskich rolników.
Szczegóły dotyczące protestów przedstawimy w osobnym komunikacie.
Adrian Wawrzyniak
Rzecznik Prasowy Związku
Poprzedni artykuł149. ROCZNICA URODZIN WINCENTEGO WITOSA W WIERZCHOSŁAWICACH
Następny artykuł42. ROCZNICA POROZUMIEŃ RZESZOWSKO-USTRZYCKICH
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj