Strona główna Aktualności Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

840
0

ŚWIATOWE CENY TOWARÓW PODSTAWOWYCH

Energia
Ceny ropy Brent nadal rosły w ostatnim kwartale 2010, za sprawą nieoczekiwanego wzrostu popytu i osiągały w grudniu średnio 91,80$. Analitycy spodziewają się kontynuacji trendu zwyżkowego w roku 2011 oraz wzrostu cen ropy surowej do wartości trzycyfrowych na początku przyszłego roku, co zagrozi niepewnemu ożywieniu gospodarczemu w krajach rozwiniętych. 
Europejski rachunek za energię również wzrósł z powodu wyższych cen gazu i słabego euro wobec dolara, co zwiększyło koszty.

Rolnictwo
Światowe ceny większości podstawowych towarów rolnych rosły w ciągu ostatnich miesięcy, a analitycy przewidują dalszy wzrost w roku 2011.
Ceny zbóż rosły w związku z powtarzającymi się słabymi zbiorami spowodowanymi złą pogodą i następującymi po nich zakazami eksportu wprowadzonymi przez niektóre kraje. Wyniki kolejnej kampanii handlowej są coraz bardziej zależne od warunków klimatycznych.
czytaj więcej

Poprzedni artykułSytuacja na rynku trzody chlewnej
Następny artykułKomunikat
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj