Strona główna Aktualności KOMUNIKAT PRASOWY. ROLNICY NIE WPUSZCZENI NA SALĘ. ZABRAKŁO KRZESEŁ I OBIADÓW?

KOMUNIKAT PRASOWY. ROLNICY NIE WPUSZCZENI NA SALĘ. ZABRAKŁO KRZESEŁ I OBIADÓW?

658
0

Część rolników na sali, cześć przed drzwiami hotelu. Pomiędzy nimi ochrona. Wszystkiemu przygląda się uzbrojony oddział prewencji. W Kołobrzegu rozpoczął się dwudniowy Zjazd Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej.


Zainteresowanie zjazdem było tak duże, że grupa około czterdziestu rolników, członków Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego, udała się do Kołobrzegu. Wszystko przez program. Jest naprawdę imponujący. Nie bez znaczenia jest również zmiana podejścia rolników do protestowania. Na pierwszym miejscu jest dialog, na drugim rozwój. Zamiast postulatów, ogłosili w pierwszą rocznicę 77 dniowego protestu w Szczecinie (2012/2013), Kartę Gospodarstw Rodzinnych. Teraz stoją przed hotelem, w którym obraduje blisko dwieście osób, w tym przedstawiciele Izby Rolniczej w terenie. Niestety nie zostali wpuszczeni. Ochrona chroni gości, a ochronę policja.

Program jest wyjątkowo ciekawy. Uroczystego otwarcie dokonał Julian Sierpiński, prezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. W zaplanowanej na dziś debacie mają wziąć udział przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Agencji Rynku Rolnego. Zaproszono przedstawicieli świata nauki z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Politechniki Koszalińskiej. Wśród tematów: „Alternatywa dla dochodów rolników”, „Zadania realizowane przez KRUS”, „Procesy globalizacji i ich wpływ na gospodarkę żywnościową i obszary wiejskie na przykładzie województwa zachodniopomorskiego”, czy wreszcie „Sytuacja ekonomiczna gospodarstw rolnych województwa zachodniopomorskiego”. Poruszany jest jeden z najważniejszych tematów dla przyszłości środowiska. Wśród gości pojawił się Jacek Malicki z Agencji Nieruchomości Rolnych. Człowiek, któremu powierzono trudne zadanie budowania dialogu w środowisku po 77 dniowym proteście. Dziś nie można z nim zamienić słowa. Rolnicy stoją na schodach. W programie nie zabrakło wystąpienia Leszka Świętochowskiego, prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych pt. „Propozycje ustawowe w realizacji zadań przez Agencję Nieruchomości Rolnych”.

Pytanie do prezesa Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Juliana Sierpińskiego: czy planuje w najbliższym czasie wydanie publikacji ze zjazdu Izby? Pytaliśmy ochroniarzy, ale nic o tym nie wiedzą.

Kontakt dla mediów:

Robert Tarnowski – tel. kom. 723 607 907


 

 

 

Poprzedni artykułKongres Europejskich Rolników 2014
Następny artykułPodziękowanie od Przewodniczących Copa i Cogeca
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj