Strona główna Aktualności   KOMUNIKAT NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w sprawie Strajku Generalnego

  KOMUNIKAT NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w sprawie Strajku Generalnego

49625
142

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”, na posiedzeniu Prezydium  Związku w dniu 31 stycznia 2024 roku, jednogłośnie podjął uchwałę o  ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju, który rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad w poszczególnych województwach z dniem 9 lutego 2024 roku o godzinie 10.00.

Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny.

Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP. Prezydium NSZZ RI „Solidarność” apeluje o SOLIDARNOŚĆ całej społeczności rolniczej.

Wzywamy naszych członków do wspólnego działania i wyrażenia naszego sprzeciwu wobec obecnej sytuacji.  NSZZ RI „Solidarność” apeluje o jedność oraz podjęcie konstruktywnych działań dla dobra całej społeczności rolniczej. W związku z zapowiedzianymi protestami rolniczymi, NSZZ RI „Solidarność” informuje o czasowych blokadach dróg na terenie całego kraju od 9 lutego do 10 marca 2024 roku.

Prosimy rodaków o wyrozumiałość i świadomość sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych.

W ramach możliwości, prosimy o unikanie podróży w każdorazowo wymienionych obszarach. NSZZ RI „Solidarność” apeluje o pokojową formę wyrażania niezadowolenia i współpracę ze związkowymi koordynatorami strajku.

Rolnicy łączmy się w działaniu.

koordynacja protestów w poszczególnych województwach (aktualizacja 02.02. 2024 godz. 08:00)

województwo pomorskie – tel. 606 883 626

województwo zachodniopomorskie – tel. 668 043 144

województwo kujawsko-pomorskie – tel. 601 682 215

województwo mazowieckie – tel. 602 592 838

województwo lubelskie – tel. 609 312 807

województwo łódzkie – tel. 510 862 890

województwo podkarpackie – tel. 509 432 300

województwo świętokrzyskie – tel. 693 520 091

województwo małopolskie – tel. 604 293 891

województwo opolskie – tel. 691 717 586

województwo dolnośląskie – tel. 502 242 903

województwo wielkopolskie – tel. 604 107 430

województwo podlaskie – tel. 608 394 642

Poprzedni artykułZimowisko 2024
Następny artykułMapa protestów rolniczych w dniu 9 lutego 2024
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

142 KOMENTARZE

 1. 100% the correct decision, we cannot let the dictatorship of Brussels and its bureaucrats continue to dictate to the common people, the people who put food on the worlds tables without truthful and meaningful engagement. This proofs the EU thinks it’s ok still in this day and age to have a dictatorship in Europe and we mere mortals must just sit down and obey. How wrong they are!!!!!

 2. Zamknięcie granic tylko pogarsza sytuację polskiego rolnictwa. Ponieważ w przypadku porażki Ukrainy, polscy rolnicy będą pracować za darmo, jak to nakreśli Kreml.
  Polacy mają prawo do wyrażania swojej opinii, ale radykalne metody prowadzą do ofiar wśród ludności cywilnej sąsiedniego kraju.
  W Warszawie zostanie to szybciej usłyszane niż na peryferiach kraju, zwłaszcza jeśli przed Sejmem wysypiesz trochę obornika, aby władza nie zapominała, co dzieje się z jedzeniem, które nie zostało sprzedane

  • Wiesz co, myślę, że powinieneś popatrzeć dokładnie gdzie jest ta wojenka i jak wyglądają ich pozostałe tereny. To konflikt tzw. przygraniczny, reszta kraju żyje normalnie. Zobacz co oni tu kupują, jak żyją za nasze pieniądze, z naszych podatków! Zobacz jakie auta wjeżdżają tam na lawetach! Gdyby była wojna, o której piszesz, baliby się inwestować w takie drogie fury! Poza tym Ruskie tu nie wejdą! Oni mszczą się na ukrach za krzywdę swojej mniejszości, która była zawsze przez ukrów gnębiona i tyle!

   • Nikaa, zanim powiesz „wojna przygraniczna” spójrz na jej początek. Ruscy planowali totalnie wyniszczać Ukraińców i nie spodziewali się takiego oporu. Dlatego wycofali się spod Kijowa i zaczęła się Twoja „wojna przygraniczna”. Jednak na początku wojny średnia wieku ukraińskich żołnierzy wynosiła 30 lat, teraz jest to już ponad 50 lat. Znaczy to nie mniej nie więcej, tylko to że powoli Ukraińców brakuje, a jak ich zabraknie do walki, to ruscy szybko staną na polskiej granicy. Co będzie dalej? Tego nikt przy durnym Putinie nie jest w stanie przewidzieć. Ukraińcy mają swoje „za uszami” i odnośnie Polaków pod koniec 2 wojny i odnośnie ruskich po ogłoszeniu państwa Ukraińskiego. Jednak w tej chwili, módlmy się, by jednak nie dali się ruskim.

   • Brawo za wyjaśnienie oco idzie ta zawieruch. Ukraińcy nie uznawali Ukraińców rosyjsko języcznych i dokuczali im . Więc Rosjanie postanowili zająć całą Ukrainę i ponownie postawić na prezydenta poprzednie co został odsunięcia od rządu. A reszta to skutki zamachu w tzw.przewocie majdanu. Obecnie Polską jest dojona z kasy na nasz dług publiczny. To my będziemy spłacać tę pomoc naszą pracą i gorszym życiem
    A nasze rolnictwo jest doprowadzane do bankrutstwa i nie można sprzedawać plonów poniżej kosztów produkcji. Nasz rząd rozdaje nasz dorobek nie pytając narodu o zgodę.Ukraina nigdy nie odda tych pieniędzy które dostali w różnej formie pomocy. Nigdy nie oddadzą.

  • Tylko to potrafisz powiedzieć, wstaw jeszcze 8 gwiazdek , rozpie ….to dopiero będzie, jeszcze się rolnicy przekonają, już niedługo co lewactwo unijne kombinuje ze spurek na czele.

  • Wyżywienie narodu nie ma barw politycznych.

   Mogę nie mieć telewizora, telefonu. stołu. Ale jeść muszę.

   Rolnik polski jest dyskryminowany od wielu lat,

   • Hiszpańskie jabłka są tańsze i smaczniejsze. Niemieckie szparagi królują od lat. Polskiego nastrykniętego mięsa nie jem od dawna. Nie bójta się, bez polskiego, chciwego rolnika przeżyjemy bez problemu.

 3. Nie jestem rolnikiem ale popieram protesty rolników i rozumiem ich problem. Przy poprzednich protestach tych w styczniu 2024 nie denerwowałam się tym, że traktory jeździły wolno po drogach woj. i miast świętokrzyskich. Jednak jadąc w korku pomyślałam, że tu gdzie protestują rolnicy przekonują przekonanych do ich spraw. Wprowadzają pewne uciążliwości (spowolnienie ruchu) dla tych którzy ich popierają. Tego dnia słyszałam w urzędzie w sklepach tylko głosy poparcia. Myślę, że Wasz protest mógłby przybrać inna formę. Dlaczego nie zablokujecie ulic wokół Urzędu Wojewódzkiego oraz tego ich parkingu, na którym nigdy nie ma miejsca dla petentów, najlepiej bez uprzedzenia od godz. 14. Dzisiejszy wojewoda jest już z nadania nowego Rządu. Zażądajcie niech do Was wyjdzie, przygotujcie petycję z Waszymi żądaniami i wręczcie mu ją. Zażądajcie działań wojewody i rządu w Waszych sprawach.

 4. Rolasy pierdolone !!! Co ja mam wspólnego z waszymi jebanymi protestami ?!!! Gówno mnie obchodzi wasz protest !!! Dlaczego nie blokujecie dróg do domów polityków w Warszawce tylko wkurwiacie niewinnych kierowców którzy nie mają z waszym zasranym protestami nic wspólnego ?!! Mnie jako konsumenta interesuje cena produktu, a nie to czy kasa trafi do waszej czy ukraińskiej kieszeni !! Mam was w dupie szmaciarze !!! Wy Sue skurwysyny nie przejmujecie tym czy dojadę na czas do pracy bo kurwy musicie blokować drogi szmaty !!! Politycy mają was w dupie bo to nie im niszczycie życie tylko nam wy gnidy jebane !!!!!

  • Idioto, jak pracodawca Cię zwolni z pracy, bo znajdzie Ukraińców na twoje miejsce za najniższą krajową lub jeszcze mniej, to będziesz obwiniać pracodawcę czy Ukraińca, obniżającego płacę w tym co robisz ?

  • Jprdlę, ty qrwa ukrofilski lizodupie! Jak ukry tirami ci drogę blokują, to ci nie przeszkadza? A żywicieli naszego narodu będziesz od najgorszych wyzywał? Ty lewacka ściero! Żebyś się tym żarciem zadławił!!!

    • Dlaczego ludzie kupują żywność z ukrainy? Kierują się tylko ceną? Gdyby nikt nie połaszczył się na tańsze półprodukty i towary, tyle by ich nie sprowadzali. przynajmniej ilość mocno by spadła.

    • Jaka polska żywność? Czosnek kupujemy masowo z Chin, cebula cukrowa z Hiszpanii, owoce i cytrusy myślisz skąd? Polski? Co najmniej polowa żywności dostępna w sklepach nie jest już polska XD.

     Nie wspominając już o dystrybucji. Myślisz, że Biedra czy Lidl są polskie? Nawet Żabka nie jest już polska XD.

  • Jesteś chorym człowiekiem. Jak nie będzie rolników to i tak żreć nie będziesz!!! Durniu jeden zwiększają im stawkę podatkow o 21% rekordowo, a ty poerdolisz o pisie ? Walnij się w ten zkuty łeb POjebco !!! Unia działa na niekorzyść naszych rolników, będziesz wpierdalał żarcie z chemią z Ukrainy i zdychał. Pies Cię jebał, są ludzie którzy walczą o swój kraj, o siebie, a ty psie rusko niemiecki spadaj do budy i siedź cicho, i będziesz tak siedział dopóki cie brudasy nie wyjmą z tej nory i nie zgwałcą debilu lewackie ścierwo!!!!

   • Dokładnie. Prawdę piszesz., lewackie POplatfusy nie rozumieją. A od PiS niech się POplatfusy odpierd……olą.pozdrawiam i całym sercem z rolnikami. ♥

    • Rolnicy słusznie się upominają, ale pis nic nie był lepszy od lewaków. Teraz tylko się podłącza, bo wietrzy okazję na głosy rolników w najbliższych wyborach, a i tak nic nie zrobi. zawsze byli sami, bo wschód z naturalnych względów odpada, zachód tylko dba o własne interesy itd. Polska sama jest jednak zbyt mała, by przeciwstawić się całej europie czy dużym graczom. jakiś kompromis i współpraca jest korzystna, a nie tylko konfrontacja. na zachodzie też rolnicy protestują.

  • Wypełniasz definicję chama.Posłuchaj lub poczytaj R.Ziemkiewicza.Chyba ,że jesteś ruskim trolem,bo chyba nie Polakiem

  • No tak, ale gdzie są i co czynią działacze SOLIDARNOŚCI RI, w naszym województwie Warmińsko-mazurskim. ?? Choć nie jestem rolnikiem, chciałbym wesprzeć naszych żywicieli swoją obecnością na protescie, ale gdzie i kiedy nikt nic nie wie.!! Rolnicy my chcemy być z wami !!!

 5. Jesteśmy najsilniejszym i najbogatszym w krajem w Europie w naszej ziemi(węgiel miedź ropę gaz złoto i pierwiastki rzadkie)Naszą Husaria była najsilniejszą Armią Świata.
  Natychmiast wychodzimy z unii europejskiej Nasza Polska ziemia niech nam rodzi ,daje życie i żywi.
  Do boju Polsko Zwyciężymy!!!!
  Ukraińcy wymordowali setki tysięcy Polaków moja rodzina cudem przeżyła to nie są nasi przyjaciele.
  Co drugą ulicą w ukrainie to kul Bandery KONIEC Ukraińcy pomogliśmy wam i na karmilismy a teraz jest Koniec.
  Zablokować wszystkie przejścia graniczne drogowe, kolejowe i sprawa jest załatwiona Wojsko Polskie do pomocy będzie potrzebne.

 6. Popieram ,chociaż nie jestem rolnikiem ,macie prawo protestować i powiedzieć dość unijnego dyktatu bzdurnych decyzji.

 7. Zablokować Warszawę i miasta wojewódzkie. Tam w większości mieszkają zwolennicy zniszczenia Polski i wsi. Niech się zreflektują i wreszcie zauważą, że nie wszyscy są zaślepieni tvn, europą i tuskiem. Gdzie można nabyć flagę, by okazać solidarność?

  • Zablokujcie w Warszawie metro, tramwaje i autobusy. Ci, którzy chcą zniszczenia Polski i wsi rzadko jeżdżą samochodami. Ci co jeżdżą samochodami albo nie wiedzą co się dzieje albo są z wami, a zwolennicy tej ideologii głównie siedzą w autobusie, czy metrze 😀

  • ROLNICY POD SEJM.. MOŻE TO IM OTWORZY OCZY., TYM POPLATFUSOM RZĄDZĄCYM. POD SEJM‼️‼️ CAŁYM ♥ Z WAMI ROLNICY., NIE DAJCIE SIĘ WYDYMAĆ. TAK 🤞. ♥ 🇵🇱 ♥ 👌

 8. „…nie ma takiego kryzysu, który mógłby polski sektor rolny przewrócić”.
  „Bezpieczeństwo, które w tak newralgicznym i niepewnym czasie jakim jest wojna za naszą wschodnią granicą, wcale nie jest nam dane raz na zawsze”.
  https://zlota100.wprost.pl/edycja/2023/zlota-setka-polskiego-rolnictwa-wprost-2023-historyczne-wyniki-sektora.html
  Mamy prawo do życia.
  Mamy to prawo. Mamy również prawo, aby nie dać się zmiażdżyć rosyjskim czołgom i nie być zombie komunistyczną propagandą Putina, aby uniemożliwić rosyjskim okupantom zajmowanie domów i pól rolników.

 9. No tak, ale gdzie są i co czynią działacze SOLIDARNOŚCI RI, w naszym województwie Warmińsko-mazurskim. ?? Choć nie jestem rolnikiem, chciałbym wesprzeć naszych żywicieli swoją obecnością na protescie, ale gdzie i kiedy nikt nic nie wie.!! Rolnicy my chcemy być z wami !!!

 10. „W ramach możliwości, prosimy o unikanie podróży w każdorazowo wymienionych obszarach” czy i ew. kiedy możemy spodziewać się informacji na jakich odcinkach dróg wystąpią blokady? Sprawa jak najbardziej słuszna, tylko wielu z Nas bez mobilności nie zarobi na życie, dlatego liczę na komunikację Państwa działań.

 11. jak zwykle w takich sytuacjach odczują to Bogu ducha winni obywatele, dzieci jadące na ferie (wiele województw je właśnie w tym czasie rozpoczyna), a adresaci poprostu zmienią rozkład zajęć i dalej będą mieli w dupie… Aha, no i oczywiście firmy transportowe – wszędzie gdzie są terminowe dostawy – tam się posypią kary. Rolnicy – przy moim pełnym poparciu dla Waszych postulatów – robicie wszystko, żeby przeciętny obywatel Was znienawidził…

 12. Rolnicy to Polacy. Polacy to pisiory. Wy kochacie jaruzela kwaśniewskiego tRuska sowiety radzieckie i niemieckie. Wy czerwoni elgibty i was to będziemy blokować.

 13. A masz w dupie to, że będziesz jadł gowno i najgorszy syf?! Że nasza polska gospodarka całkiem upadnie? Zastanów się człowieku zanim się wypowiesz!

 14. Gardzę wami. Uprzykrzajcie życie decydentom a nie zwykłym ludziom. Cóż wam zawiniliśmy… potem się dziwicie że tylu Polaków nie ma szacunku dla rolników.

  • Niczym im nie zawiniliśmy. Mało tego, jesteśmy ich JEDYNYM rynkiem zbytu. Te ich protesty to nic innego jak gnębienie własnego klienta.

   Bojkotować polską żywność!

 15. Nie strajkują zwolennicy danej partii politycznej tylko rolnicy, nie nabierajcie sie na komentarze ktore pewnie są zapłacone żeby nas skłócić. Walczmy o swoje, godny zarobek nie patrząc na poglądy polityczne. Tu nie ma żadnej kampani wyborczej, tu w wielu przypadkach jest walka o być albo nie być, nie wykorzystujcie tego do propagandy politycznej. Pozdrawiam ze Śląska i mam nadzieje że u nas też strajki ruszą.

 16. Rolnicy zrozumieli, że jeśli się nie postawią teraz – to ich dzieci będą pracownikami na ziemiach dziadków, ojców – po to się to wszystko robi. Mamy masę biologicznej „broni” rozrzutnik obornika, wozy asenizacyjne – temu mało kto jest w stanie się przeciwstawić. Walczymy o nasze ojcowizny! O przyszłość naszych dzieci, wnuków. Jedziemy z komunistami z UE!!

 17. Szanowni ROLNICY – bardzo Waszą pracę szanuje ale dla czego blokada drogi ?? Ciężko pracuję na etacie, teraz są ferie , chcę z dziećmi przejechać kawałek Polski, mam wykupiony urlop. Dla czego chcecie takim jak ja utrudniać życie ?? Wasz protest ( oczywiście słuszny ) uderza w Waszych rodaków, ucierpią moje dzieci itp. Zablokujcie centra dużych miast, zablokujcie polskie Rząd, posłów itp,
  11.02. będę jechał z Lubuskiego do Gdyni – da się jakość przejechać czy plan jest zablokować wszystkie główne drogi ??

 18. Niech się postawią w miejscu jedno osobowych działalności gospodarczej zapłacą ZUS, VAT 23% i normalny podatek dochodowy. Bez żadnych dopłat i dofinansowania . I dopiero strajkują. Bieda zawszę najbogatszym.

 19. Teraz nie ma rolników tylko przedsiębiorcy. Mają dofinansowanie i dopłaty. Niech się zrównają z małymi i średnimi firmami. Albo ich postawić na miejscu jedno osobowych firm , albo jedno osobowe firmy na miejscu niech. Zobaczymy kto będzie strajkował. Znając życie rolnicy bo im wieczonie bieda.

 20. Teraz nie ma rolników tylko przedsiębiorcy. Mają dofinansowanie i dopłaty. Niech się zrównają z małymi i średnimi firmami. Albo ich postawić na miejscu jedno osobowych firm , albo jedno osobowe firmy na miejscu niech. Zobaczymy kto będzie strajkował. Znając życie rolnicy bo im wieczonie bieda.

 21. Teraz nie ma rolników tylko przedsiębiorcy. Mają dofinansowanie i dopłaty. Niech się zrównają z małymi i średnimi firmami. Albo ich postawić na miejscu jedno osobowych firm , albo jedno osobowe firmy na miejscu niech. Zobaczymy kto będzie strajkował. Znając życie rolnicy bo im wieczonie bieda.

 22. W dupach Wam się poprzerwacało idioci.
  Normalnych ludzi chcecie odciąć od możłiwości dojazdu do pracy?
  Zapamiętamy Wam to w lipcu i sierpniu podczas Waszych prac na polach.

  • Dokładnie.
   Ktoś ma nie dojechać do pracy, domu ,rodziny,bo będą K…A
   drogi blokować!!!
   A do Brukseli jedźcie tymi traktorami !!!

  • Jakoś do pracy biurowej Ukraińców się nie zatrudnia. Gdybyś nie wagarował to byś teraz trząsł tyłkiem stojąc przy taśmie zawijając w sreberka jak ten świstak XD.

 23. Tylko nikomu nie przyszło do głowy, że reszta narodu, która często popiera postulaty rolników też musi coś do garnka włożyć. Czy mam przez miesiąc nie zarabiać, bo rolnicy protestują? Moja praca polega na dojazdach do klientów … Jak mam to robić przez miesiąc, kiedy na wszystkich newralgicznych trasach mam blokadę. Mam wystawić fakturę za straty dla NSZZ solidarność? Dodatkowo jest totalny brak informacji w jaki sposób będzie prowadzony protest. Czy będą przepuszczać co kilka minut, czy stop i koniec ? Jak mam zaplanować czas pracy. Widzę tylko postulaty, ale brak jakiejkolwiek informacji dla rodaków. Tak się szanuje resztę społeczeństwa, która nie trudni się rolnictwem? Uważam, że tym protestem prowadzonym w ten sposób zrobicie sobie więcej wrogów niż przyjaciół. Zima to nudzi się w domu siedzenie co? Spotkanie z kolegami z sąsiedniej wsi na blokadzie to jakaś forma rozrywki prawda?

 24. … Te osoby, które krzyczą o wyjściu z UE są ruskimi trolami, ofiarami ruskiej obecności w polskim internecie, albo debilami … rolnicy mają rację, ale co to ma do wychodzenia z UE? Przecież to ruska propaganda.
  UE trzeba obowiązkowo uzdrowić i to jak najszybciej, bo doszli tam do władzy bardzo chorzy ludzie … Nie zmienia to faktu, że wyjście z UE byłoby tragedią w każdym wymiarze życia społecznego i gospodarczego Rzeczpospolitej.

 25. Brawo czas na rewolucję dość represji że strony chorej Unii Europejskiej. Należy walczyć do końca wywalić złodziei i handlarzy narkotyków z parlamentu europejskiego. Złodzieje do więzienia albo koniec chorego tworu UE.

 26. Tuski robią zamęt dla odwrócenia oczu Polaków by w unii zgadzać się na zabójcze dla Polski i Europy pomysły. Ograniczenie emisji CO2 jaką zaklepali , do 90% spowoduje, że całe rolnictwo i przemysł będzie musiało być nie tylko w Polsce ale w całej Europie zlikwidowane. Ba pewnie zabronią nam oddychać. Chińczyk się cieszy i już produkuje dla nas zupki bo coś przecież będziemy musieli jeść.

 27. Drodzy Rolnicy nie przejmujcie się nagonką na Was, dziękujemy Wam za godną postawę , działacie w imieniu nas wszystkich, wspieramy Was. To jest ostatni moment by zawalczyć o POLSKI CHLEB !
  BÓG HONOR OJCZYZNA

 28. Różnica między Tuskiem a Polakiem. Dziś Polak Rolnik marznie i protestuje a Tusk w tej właśnie chwili w Dolomitach na nartach szusuje.
  Wspierajmy Polskich i Europejskich Rolników bo unia z swoim ładem klimatycznym doprowadzi do tego, że nie będzie w całej Europie produkcji nie tylko żywności ale i przemysłu , niczego. To jakiś obłęd co oni , jakaś grupa ideologów, chce zrobić z Europą, to istne szaleństwo.

 29. Proszę protestować w Brukseli, w Warszawie przed Sejmem lub ministerstwami. Co zawinił szary człowiek, który przez wasze protesty uciepi. Czy ten szary człowiek doprowadził do tej sytuacji jaka jest?. Wg mnie to bezdenna głupota blokować drogi. Macie swojego wiceministra rolnictwa rolnictwa to jego blokujcie. Ciekaw jak by się zachowali rolnicy gdyby np. protestowali kierowcy tirów i zablokowali wam wyjazd na pola np w okresie żniw. Co Wy na to?

 30. Ja was szanuje ale sądzę że nic to nie da. Tam trzeba wjechać wypierdolić całe to towarzystwo i wprowadzić normalnych ludzie bez przeszłości. A rolnik to też trzeba przyznać jak zwykle daje się dymac PSLowi a potem i tak na nich leci głosować. Jak i na całą resztę bandy. Tam trzeba pojechać a nie drogi blokować to kurwa nic nie da. Trzeba ludzi ściągnąć z kraju, skoordynować z innymi branżami i cheja Warszawke zablokować urzędy miejskie w miastach i miasteczkach zablokować i czeka aż coś się zmieni. Urzędników albo nie wpuszczać albo nie wypuszac z roboty i niech się uczą na nowo demokracji. Co takie. Jednemu czy drugiemu gnijowi będzie jak on w limuzynie będzie jechał albo w hotelu sejmowym zostanie. Ludzie to nie tak. W tej solidarności i tak pewno jakieś skurwysynu się zagnieździły i manipulują całym tym działaniem. Pozdrawiam was, martwię się bo też mam wyjazd ale cóż…. Powodzenia w każdym razie

 31. Tymczasem w polskim.sejmie najważniejsza debata ever…..Tabletka dzień po….
  Takimi rzeczami zajmuje się ten rząd..
  .Wstyd

 32. Tak strajkują narzekają a sami chemia pryskają. Znam osobiscie takich co randapem pryskają zbiory żeby równo schly na polu. Jeszcze się śmieją mówiąc że to oszczędność bo nie trzeba do suszarni dawać. Sypia nawozami ile wlezie bo bez sypania tylko 4 tony przenicy z hektara a jak dodadzą na ful nawozów i chemii to do 12 ton z hektara. Jak powiedziałem że to sama chemia to dostałem odpowiedź że mają to gdzieś że sami tego nie jedzą, że dize zbiory i kasa się liczy. Wprowadzić badania u każdego rolnika, na polach w trakcie zbiorow i i po zbiorach. Wtedy wszystko wyjdzie na jaw jakie mamy zdrowe jedzenie. Jak nasi rolicy oszukują. Za karę zabierać dopłaty i dawać srogie kary.. stop dla zbiorów z Ukrainy ale też stop dla chemi w naszych zbiorach. Sprawiedliwie

 33. Niech Tusk wezmie sie za prace a nie urlop a sam wykręca sie tylko sody i sody czy nie ma na niego jary ze tak wyprawia przekupuje wszystkich i chwali sie ze wygrali młodzi bedo jeszcze plakac człowieku nie denerwuj Polaków my głupi nie jestesmy premierów powybierał i jakie ido pieniodze na komisje co sprawy robio tu nie widzi sie tylko co PiS robił robili super

 34. Całym sercem popieram te działania rolników. Jeśli Bruksela zrealizuje te chore pomysły to będzie horror. To celowe działania żeby zniszczyć rolnictwo. Żywność może stać się dobrem luksusowym albo narzędziem dyktatury.

 35. Brawo Panowie. dopiszcie jeszcze postulat o wstrzymanie zakazy sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 roku. Już teraz biura techniczne projektujące silniki spalinowe zwalniają konstruktorów tak że działnie potrzebne jest teraz a wy macie SIŁĘ.
  POWODZENIA, DACIE RADĘ UNIA MUSI WIEDZIEĆ ŻE Z GŁUPOTĄ BĘDZIEMY WALCZYĆ!!!!!!!!!

 36. Przez tych buraków moja mama nie dotrze na badania do lekarza w innej miejscowości. Mam nadzieję że wam te ciągniki zarekwirują.

 37. Chciałem tylko delikatnie przypomnieć, że jak Polska wchodziła do Unii to podobne protesty odbywały się w krajach które wcześniej się zorganizowały wspólnie. I jeszcze coś, osoby które organizują te zadymy w Polsce są ściśle powiązane Z Konfederacją i PiS. Hubert Ojdana, Roman Kondrów i Rafał Mekler. To jest wszystko ustawka wewnętrzna. Nie ma nic wspólnego z Unią Europejską i Zielonym Ładem

 38. Murem za POLSKIMI ROLNIKAMI !
  Żal, że dajemy się tak niszczyć . Jak nie staniemy za ROLNIKAMI teraz to zabraknie nam ” chleba naszego powszedniego ” i w niedługim czasie będzie po nas .
  Obudźmy się Polacy, którzy jeszcze nie wierzymy , że ten ” wał żelazny, gniotący wszystko co napotka na swojej drodze, wał niszczący ” , posuwa się w naszą stronę .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj