Strona główna Protesty rolnicze Protesty rolnicze Komunikat NSZZ RI „Solidarność”

Komunikat NSZZ RI „Solidarność”

935
0

W odpowiedzi na zarzuty pojawiające się w mediach, cytowane ze strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa dotyczące braku sformułowania postulatów przez NSZZ RI „Solidarność” kolejny raz podkreślamy, że postulaty Związku podnoszone w czasie trwających obecnie protestów rolniczych są Panu Ministrowi doskonale znane, ponieważ były zgłaszane od kilku lat i przekazywane w formie pism, petycji i postulatów, ale nie doczekały się one do tej pory realizacji, toteż związek uznał, ze właściwym ich adresatem jest Premier.

Jednocześnie informujemy, że postulaty Związku zostały przekazane Pani Premier Ewie Kopacz podczas akcji protestacyjnych organizowanych w dniu 3 lutego br. w poszczególnych regionach kraju. Jak do tej pory nie uzyskaliśmy na nie żadnej odpowiedzi a wielokrotne ponawiane prośby Związku dotyczące spotkania z Panią Premier w celu wypracowania systemowych rozwiązań dla rolnictwa również pozostają bez odpowiedzi do dnia dzisiejszego.

Dlatego wypowiedzi Pana Ministra zarzucające Związkowi brak postulatów są wierutnym kłamstwem i obrażają środowisko rolnicze. Nasuwa si$ pytanie czy Pan Minister Marek Sawicki jest członkiem rządu skoro nie zna postulatów złożonych na ręce Pani Premier?

Ponadto informujemy, iż w dniu 19 lutego 2015 roku podczas akcji protestacyjnej w Warszawie został złożony list wraz z kopią petycji przekazanej do Pani Premier adresowany do Pana Marszałka Radosława Sikorskiego, na który również nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Oczekujemy, ze rząd poważnie potraktuje polskich rolników i podejmie z nimi dialog.

Komunikat NSZZ RI „Solidarność” z dnia 27 lutego 2015 roku

W załączeniu zamieszczamy postulaty Lubelskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” z protestu dnia 3 lutego 2015 roku adresowane do Premier Ewy Kopacz.

Postulaty Lubelskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” z dnia 3 lutego 2015 roku

Poprzedni artykułKomunikat NSZZ RI „Solidarność”
Następny artykułKoncert Pawła Piekarczyka na rolniczym miasteczku – videorelacja
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj