Strona główna Protesty rolnicze Protesty rolnicze Komunikat NSZZ RI „Solidarność”

Komunikat NSZZ RI „Solidarność”

930
0
Komunikat NSZZ RI

W odpowiedzi na zarzuty pojawiające się ze strony Ministra Rolnictwa dotyczące braku postulatów NSZZ RI „Solidarność” uprzejmie informujemy, że postulaty Związku podnoszone w czasie trwających obecnie protestów rolniczych są panu ministrowi znane, bo były zgłaszane od kilku lat i przekazywane w formie pism, petycji i postulatów, ale nie doczekały się one do tej pory realizacji ze strony Ministra Rolnictwa, toteż związek uznał, że właściwym ich adresatem jest szef Rządu.

Informujemy również, że postulaty Związku zostały przekazane Pani Premier Ewie Kopacz podczas akcji protestacyjnych organizowanych w dniu 3 lutego br. w poszczególnych regionach kraju. Jak do tej pory nie uzyskaliśmy na nie żadnej odpowiedzi ze strony Pani Premier, a wielokrotne ponawiane prośby Związku dotyczące spotkania z Panią Premier w celu wypracowania systemowych rozwiązań dla rolnictwa również pozostają bez odpowiedzi do dnia dzisiejszego.

Poprzedni artykułOdpowiedź na list Ministra Sawickiego
Następny artykułKomunikat NSZZ RI „Solidarność”
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj