Strona główna Aktualności KOMUNIKAT NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”

KOMUNIKAT NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”

587
0

KOMUNIKAT NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”

w związku z podpisaniem przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o kształtowaniu ustroju rolnego

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 5 sierpnia 2015 roku  o kształtowaniu ustroju rolnego, uchwaloną na 98. posiedzeniu przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

129. dniowy protest rolników organizowany przez NSZZ RI „Solidarność” w postaci „zielonego miasteczka” pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, wymusił na rządzie i Parlamencie przyjęcie ustawy.

Niestety nie wszystkie jej zapisy są satysfakcjonujące dla polskich rolników, gdyż nie zabezpiecza ona w pełni obrotu ziemią przed kapitałem spekulacyjnym, ale jest kompromisem.

NSZZ RI „Solidarność” liczy na to, że nowy Parlament uwzględni nasze uwagi i poprawi ustawę jeszcze przed jej wejściem w życie tj. przed dniem 1 stycznia 2016 roku.

Poprzedni artykułProtest rolników w Brukseli – 7 września 2015
Następny artykułDożynki Jasnogórskie 2015
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj