Strona główna Aktualności Komunikat NSZZ RI „Solidarność” w związku z protestem sadowników w Mszczonowie

Komunikat NSZZ RI „Solidarność” w związku z protestem sadowników w Mszczonowie

703
0

NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ” POPIERA DZISIEJSZY PROTEST SADOWNIKÓW W MSZCZONOWIE ORAZ ICH SŁUSZNE POSTULATY.


ZWIĄZEK ORAZ KRAJOWA SEKCJA OGRODNICZA NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ” PODEJMUJĄ NA BIEŻĄCO DZIAŁANIA MAJĄCE NA CELU ZMIANĘ SYTUACJI W POLSKIM SADOWNICTWIE, ZWRACAJĄC UWAGĘ NA DRAMATYCZNĄ SYTUACJĘ PRODUCENTÓW NIE TYLKO W ZWIĄZKU Z NAŁOŻENIEM ROSYJSKIEGO EMBARGA ALE TAKŻE Z UWAGI NA POLITYKĘ CENOWĄ PODMIOTÓW SKUPOWYCH, KTÓRA W JESZCZE WIĘKSZYM STOPNIU WPŁYWA NA TRUDNĄ SYTUACJĘ POLSKICH SADOWNIKÓW. NIEDOPUSZCZALNYM JEST, BY PODMIOTY SKUPOWE SKUPOWAŁY OWOCE (M.IN. JABŁKA PRZEMYSŁOWE) PO CENACH DUMPINGOWYCH. NA PROBLEMY BRANŻY SADOWNICZEJ ZWRACALIŚMY UWAGĘ W CZASIE PROTESTU SADOWNIKÓW, ORGANIZOWANYM W DNIU 28 LIPCA BR. PRZED MINISTERSTWEM ROLNICTWA, A TAKŻE W PISMACH KIEROWANYCH DO KOMISARZA DS. ROLNICTWA DACIANA CIOLOSA ORAZ SZEFÓW NAJWAŻNIEJSZYCH INSTYTUCJI EUROPEJSKICH, A TAKŻE W PISMACH KIEROWANYCH DO PRZEWODNICZĄCEGO COPA ALBERTA JANA MAAT’A ORAZ UCHWAŁACH I STANOWISKACH RADY KRAJOWEJ ORAZ PREZYDIUM RADY KRAJOWEJ NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”.

NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ” NADAL BĘDZIE PODEJMOWAŁ DZIAŁANIA W KIERUNKU POPRAWY SYTUACJI POLSKICH SADOWNIKÓW.

UWAŻAMY, ŻE ŚRODKI I MECHANIZMY PODJĘTE PRZEZ KOMISJĘ EUROPEJSKĄ W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM ROSYJSKIEGO SĄ NIESATYSFAKCJONUJĄCE I DYSKRYMINUJĄ POLSKICH PRODUCENTÓW, W TYM POLSKICH PRODUCENTÓW OWOCÓW. POWSTAŁA SYTUACJA WYMAGA KOMPLEKSOWEGO I NATYCHMIASTOWEGO DZIAŁANIA CAŁEGO RZĄDU I OSOBISTEGO ZAANGAŻOWANIA PANI PREMIER EWY KOPACZ.

Poprzedni artykułWystąpienie Jerzego Chróścikowskiego podczas konferencji pt. "10 lat Wspólnej Polityki Rolnej oraz przygotowanie instytucji i wnioskodawców do wdrażania nowego PROW 2014-2020" w Zamościu
Następny artykułOdpowiedź Komisarza Ciolosa na pismo Przewodniczącego Jerzego Chróścikowskiego z dnia 25 sierpnia 2014 roku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj