Strona główna Protesty rolnicze Protesty rolnicze KOMUNIKAT NSZZ RI SOLIDARNOŚĆ W SPRAWIE AKCJI PROTESTACYJNEJ W DNIACH 19-28 LUTEGO...

KOMUNIKAT NSZZ RI SOLIDARNOŚĆ W SPRAWIE AKCJI PROTESTACYJNEJ W DNIACH 19-28 LUTEGO 2015 ROKU

Informujemy, że na podstawie decyzji Prezydium Rady Krajowej, NSZZ RI „Solidarność” złożył w dniu 11 lutego 2015 roku wniosek o pozwolenie na organizację akcji protestacyjnej w Warszawie pod Sejmem RP oraz przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, gdzie zorganizowane zostanie rolnicze miasteczko.

W dniu 12 lutego br. NSZZ RI „Solidarność” dostał zgodę Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i jest organizatorem dziesięciodniowej akcji protestacyjnej wraz z rolniczym miasteczkiem pod Kancelarią Premiera w Warszawie, a  w dniu dzisiejszym w południe uzgodnił szczegóły akcji z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy.

Ponadto informujemy, że zgodnie z decyzją Prezydium Rady Krajowej na terenie całego kraju trwają obecnie „protesty kroczące” do czasu zagwarantowania przez Rząd realizacji postulatów Związku. Protesty NSZZ RI „Solidarność” są wspierane przez Solidarność „Pracowniczą”, przez poszczególne regiony Solidarności „Pracowniczej” oraz różne branże.

Związek zwraca się z apelem do rolników o czynne włączenie się w akcję protestacyjną organizowaną przez NSZZ RI „Solidarność” w Warszawie oraz w akcje protestacyjne organizowane przez Związek w poszczególnych regionach.

Poprzedni artykułKomunikat z Posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 11 lutego 2015 roku
Następny artykułUWAGA REDAKCJE!!! ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ W GMACHU SEJMU RP