Strona główna Aktualności KOMUNIKAT MKP RWZ z dnia 7.02.2013 r.

KOMUNIKAT MKP RWZ z dnia 7.02.2013 r.

622
0

Szanowni Państwo,

odwieszamy akcję protestacyjną trwającą w Szczecinie od 5 grudnia 2012 roku. W sobotę, 9 lutego 2013 roku o godz. 13.00 wyjedziemy na ulice miasta.

Chcemy w ten sposób odnieść się do informacji pojawiających się w mediach publicznych o wyborze na stanowisko dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie Pani Agaty Łuckiej.

Pojawienie się informacji o wyborze Pani Łuckiej na stanowisko dyrektora OT ANR w mediach przed formalnym zakończeniem procedury konkursowej oraz przed powiadomieniem o wynikach postępowania jego uczestników uderza w powagę instytucji państwowej jaką jest Agencja Nieruchomości Rolnych. Żądamy stanowczej reakcji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tej sprawie.

Informacje, iż protestujący rolnicy chcą decydować o wyborze nowego kierownictwa w Agencji Nieruchomości Rolnych uważamy za nieuprawnione. Zwracamy Państwa uwagę na poruszane przez nas problemy oraz zapis komunikatu z dnia 30.01.2013 r. podpisanego przez przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Rolników Woj. Zachodniopomorskiego (więcej: http://www.protestrolnikow.pl/ ). Dla transparentności sytuacji w obrocie ziemią w województwie zachodniopomorskim Komitet Protestacyjny zażądał:

– pozostawienia Pana Jacka Malickiego w OT ANR w Szczecinie z uprawnieniami Dyrektora Oddziału Terenowego ANR w Szczecinie;

– odwołania zastępców Dyrektora OT ANR w Szczecinie, w tym w filii w Koszalinie.

Żądamy przeprowadzenia kontroli obrotu ziemią przez Najwyższą Izbę Kontroli. Nie ma naszej zgody na patologię w życiu publicznym.

MKP RWZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here