Strona główna Nowości Nowości KOMUNIKAT KPRWZ z dnia 8.10.2015 r.

KOMUNIKAT KPRWZ z dnia 8.10.2015 r.

629
0
Szanowni Państwo,
w związku z zatrzymaniem w dniu 6 października 2015 r. 11 rolników z okolic Pyrzyc informujemy o podjęciu następujących działań:
***
POMOC SĄSIEDZKA
Terminów agrotechnicznych nie jest w stanie zatrzymać nawet prokuratura. Co się dzieje, gdy gospodarz został aresztowany? W przypadku „zorganizowanej grupy przestępczej”, tak się nas dziś określa, gospodarz może liczyć na pomoc swoich kolegów, rolników – właścicieli gospodarstw rodzinnych. Wczoraj, tj. 7 października 2015 roku, jedna z rodzin skorzystała już z oferty sąsiedzkiej pomocy. Pięciu rolników wspierało, rodzinę aresztowanego, w pracach polowych.
***
TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA
DO ROLNICZEGO PROTESTU W SZCZECINIE
Na ulicach miasta może pojawić się około 100 traktorów. Protest będzie odpowiedzią na aresztowanie 11 rolników z okolic Pyrzyc. O szczegółach będziemy informować w kolejnych komunikatach.
***

Poprzedni artykułOŚWIADCZENIE KPRWZ w związku z zatrzymaniem 11 rolników z rejonu Pyrzyc
Następny artykułProtest rolników w Szczecinie – Akcja solidarnościowa z zatrzymanymi rolnikami
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj