Strona główna Nowości Nowości Komunikat dopłaty 2011

Komunikat dopłaty 2011

808
0

Komunikat ARiMR
Tylko kilka dni zostało na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2011 r. Biura powiatowe ARiMR pracują dłużej.

Wniosek o przyznanie płatności rolnicy mogą złożyć od 15 marca do 16 maja br. Podobnie jak w latach ubiegłych dopuszczalne jest także złożenie wniosku w terminie 25 dni kalendarzowych po tym terminie, czyli do 10 czerwca. W takim wypadku za każdy dzień opóźnienia należna rolnikowi dopłata będzie pomniejszana o 1 procent. Do 10 maja swoje wnioski złożyło w biurach powiatowych ARiMR ponad 820 tys. rolników. Według szacunków spodziewać się można jeszcze około 543 tys. takich wniosków. Na ich złożenie zostało naprawdę mało czasu, bo tylko kilka dni. Aby ułatwić rolnikom złożenie wniosków, w tym tygodniu biura powiatowe ARiMR będą czynne dłużej, w niektórych regionach nawet do godz. 22.

Ci którzy nie znajdą czasu na złożenie swojego wniosku w tygodniu będą mogli zrobić to także w sobotę, 14 maja, bowiem tego dnia niemal wszystkie biura powiatowe ARiMR będą otwarte. Niektóre biura powiatowe będą czynne także w niedzielę 15 maja.  Natomiast w poniedziałek, 16 maja, biura powiatowe będą czynne do obsłużenia ostatniej osoby oczekującej na złożenie wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich.  Szczegółowe informacje dotyczące godzin pracy naszych placówek w tym tygodniu, znaleźć można na portalu internetowym ARiMR oraz w siedzibach biur powiatowych i oddziałów regionalnych ARiMR. Wnioski można także złożyć poza biurami powiatowymi w specjalnie przygotowanych miejscach, którymi są najczęściej urzędy miast czy gmin, a także ośrodki kultury. Wykaz takich placówek wraz z terminami, w których przyjmują wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich znajduje się na stronie internetowej ARiMR . Istnieje także możliwość wysłania wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich rejestrowaną przesyłką pocztową, o dotrzymaniu terminu decyduje w tym przypadku data stemplu pocztowego, a w tym roku po raz pierwszy wniosek można złożyć za pośrednictwem Internetu.

 

Poprzedni artykułPosiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 5 maja 2011 roku
Następny artykułKonferencja w Senacie RP
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj