Strona główna Aktualności Komunikat Copa-Cogeca w sprawie zatrutych warzyw

Komunikat Copa-Cogeca w sprawie zatrutych warzyw

650
0

KOMITETY COPA-COGECA PRZEKAZUJĄ WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA OSÓB, KTÓRE UCIERPIAŁY W WYNIKU SKAŻENIA WARZYW BAKTERIAMI E-COLI I WZYWAJĄ UNIĘ EUROPEJSKĄ DO PODJĘCIA SKUTECZNYCH DZIAŁAŃ W CELU WYKRYCIA ŹRÓDŁA SKAŻENIA

Komitety Copa-Cogeca przekazały w dniu dzisiejszym najgłębsze wyrazy współczucia wszystkim, którzy ucierpieli z powodu niedawnego skażenia warzyw bakteriami e-coli, w szczególności rodzinom dotkniętym tym problemem. Również wiele gospodarstw zostało wyeliminowanych z rynku w związku z ta tragedią. Nalegamy na podjęcie skoordynowanych działań przez UE w tych trudnych chwilach i zapobieganie podobnym tragediom w przyszłości.

Sekretarz Generalny Copa-Cogeca, Pekka Pesonen podkreślił „Z przykrością słucham o ogromnych stratach, jakie spowodowała ta katastrofa, zarówno dla konsumentów, jak i dla rolników. Kryzys ten ma poważne konsekwencje dla rolników zajmujących się uprawą warzy w całej Unii Europejskiej. Z niektórych państw płyną doniesienia o stratach w wysokości milionów euro dziennie. Wczoraj w Europie sprzedaż ogórków wyniosła 25% normalnej wielkości sprzedaży i to po cenach czterokrotnie niższych niż normalnie. Nalegamy na Unię Europejską, aby zakończyła badania i jak najszybciej znalazła rozwiązanie problemu oraz źródło skażenia”. Dodał: „Wzywamy państwa członkowskie oraz państwa trzecie do zniesienia nieuzasadnionych ograniczeń handlu. Biorąc pod uwagę straty poniesione przez producentów, nalegamy również na Komisję Europejską, aby rozważyła uruchomienie pomocy finansowej w trybie wyjątkowym i nie dopuściła do bankructwa kolejnych rolników i spółdzielni. Kryzys ten dotyczy całej Unii Europejskiej i musi być zarządzany na poziomie unijnym.”

 

Poprzedni artykułKomunikat KRUS
Następny artykułDecyzje Rady Ministrów dotyczace sektora rolnego
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj