Strona główna Aktualności Komunikat Copa-Cogeca w sprawie WPR

Komunikat Copa-Cogeca w sprawie WPR

701
0

KOMITETY COPA-COGECA POCHWALAJĄ APEL POSŁÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO O ZAPEWNIENIE SILNEJ WPR I BUDŻETU UE W PRZYSZŁOŚCI

Komitety Copa-cogeca przyjęły z zadowoleniem żądanie posłów do Parlamentu Europejskiego, aby utrzymać silną, zrównoważoną Wspólna Politykę Rolną (WPR) i jej budżet. Posłowie wyrazili swoje zdanie w dzisiejszym głosowaniu na temat Planów Komisji dla przyszłej WPR. Przemawiając w Brukseli, Sekretarz Generalny Copa-Cogeca, Pekka Pesonen stwierdził: „Jestem zadowolony, że Komisja ds. Rolnictwa Parlamentu Europejskiego chce zachowania dwóch filarów WPR, której głównym celem pozostanie bezpieczeństwo żywności. Eurodeputowani są świadomi faktu, ze rolnictwo może mieć duży udział w walce ze zmianami klimatu, tworzeniu nowych miejsc pracy oraz dostarczaniu energii odnawialnej. Cele te są ambitne, ale możliwe do zrealizowania. Kluczowe znaczenie ma to, aby WPR stworzyła stabilne ramy dla działań rolników poprzez utrzymanie dopłat bezpośrednich i instrumentów, które zapewnią dobre funkcjonowanie rynków i opłacalność pracy w gospodarstwie. Należy również dopilnować, aby dalsze „zazielenianie” WPR nie doprowadziło do wzrostu kosztów dla rolników. Dążymy do rozwiązań korzystnych dla wszystkich stron prowadzących do zielonego wzrostu zgodnie z celami zawartymi w Strategii UE 2020.” Dodał: „Komitety Copa-cogeca z zadowoleniem przyjmują fakt, iż eurodeputowani chcą wzmocnić pozycje rolników w łańcuch u żywnościowym, tak aby zapewnić uzyskiwanie przez nich wyższego dochodu z rynku. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest koncentracja dostaw poprzez organizacje producenckie, takie jak spółdzielnie. Potrzebne są również działania zwalczające nieuczciwe praktyki handlowe.”

Poprzedni artykułUroczystości w Żarnowcu
Następny artykułDopłaty do materiału siewnego
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj