Strona główna Aktualności Komunikat Copa-Cogeca dot. warzyw

Komunikat Copa-Cogeca dot. warzyw

676
0

KOMITETY COPA-COGECA NALEGAJĄ, ABY PAŃSTWA CZŁONKOWSKIE ZNIOSŁY NIEUZASADNIONE OGRANICZENIA HANDLOWE PO TYM JAK KOMISJA STWIERDZIŁA, ŻE ŹRÓDŁO ZAKAŻEŃ JEST NIEZNANE

Komitety Copa-Cogeca zaapelowały dzisiaj do krajów UE i spoza UE o zniesienie nieuzasadnionych ograniczeń handlowych dla warzyw z UE, po tym jak Komisja potwierdziła, że znane jest pochodzenie bakterii e-coli. Sekretarz Generalny Komitetów Copa-Cogeca Pekka Pesonen powiedział “W żadnym wypadku nie można wprowadzać ograniczeń handlowych gdy nie znamy źródła zatrucia. Kryzys ten głęboko dotkną europejskich producentów warzyw, którzy tracą miliony euro dziennie.

Z tego powodu niektórzy rolnicy i spółdzielnie rolne będą zmuszeni zamknąć swoją działalność”. “Oczekujemy, że Komisja w najbliższym czasie stworzy plan, którego celem będzie pokrycie tych ogromnych strat gospodarczych. Uważamy, że należy natychmiast uruchomić pomoc w trybie wyjątkowym. W perspektywie długoterminowej trzeba stworzyć instrumenty promocyjne aby wzmocnić sprzedaż tych odżywczych produktów, które przestrzegają najwyższych standardów produkcji na świecie, aby odbudować zaufanie konsumentów”.

Poprzedni artykułDecyzje Rady Ministrów dotyczace sektora rolnego
Następny artykułSpadają ceny ogórków i pomidorów
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj