Strona główna Aktualności Komunikat Copa-Cogeca

Komunikat Copa-Cogeca

716
0

PODCZAS GDY BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI WZBUDZA WIELE OBAW, ROLNICY Z CAŁEGO ŚWIATA ŁĄCZĄ SWOJE SIŁY NA FORUM ORGANIZACJI I PUBLIKUJĄ DEKLARACJĘ

W związku z obawami, jakie wzbudza światowe bezpieczeństwo żywności, około 50 krajowych organizacji rolników i spółdzielni ze wszystkich kontynentów spotkało się dzisiaj, aby utworzyć Światową Organizację Rolników oraz aby opublikować deklarację określającą jej cele. Organizacja jest głosem rolników i spółdzielni rolniczych z całego świata. Przewodnicząc posiedzeniu w imieniu delegacji z Afryki, Pan Taylor-Freeme, powiedział: « Jest to historyczne wydarzenie. Podczas gdy niestabilność rynków i bezpieczeństwo żywności wzbudzają wiele obaw, Organizacja ta zbiera rolników i spółdzielnie rolnicze z całego świata, aby przedstawić swoje opinie oraz aby znaleźć wspólne rozwiązania. Celem Organizacji jest wzmocnienie światowego bezpieczeństwa żywności, zachęcając do współpracy między tymi organizacjami. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę fakt, że światowy popyt na żywność wzrośnie o co najmniej 70% do 2050 roku». Przedstawiciel Europy, Martin Haworth, wyjaśnił: « Celem Organizacji jest również poprawa źródeł utrzymania rolników oraz żywotności społeczności wiejskich na całym świecie. Bez rolników, którzy żyją i pracują na obszarach wiejskich, wiele osób opuściłoby te regiony. Rolnicy muszą jednak stawiać czoła wielu wyzwaniom, takim jak zmiany klimatu oraz wysokie koszty środków produkcji. Dochody, które czerpią z rynku, maleją w związku z ogromną siłą nabywczą supermarketów. Musimy poprawić żywotność ekonomiczną rolników oraz ich pozycję w łańcuchu żywnościowym, aby zagwarantować dynamiczny i konkurencyjny sektor rolnictwa na całym świecie ». Organizacja powinna między innymi zapewnić spójność z innymi działaniami połączonymi z rolnictwem, takimi jak leśnictwo, akwakultura, środowisko, handel, badania i edukacja. Cały czas trzeba poprawiać badania, aby na przykład zwiększyć produkcję, jednocześnie chroniąc środowisko. Organizacja spotka się ponownie w tym roku, aby zgłębić te kwestie.

Poprzedni artykułProtest rolników w Łodzi
Następny artykułWybory do Izb Rolniczych
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj