Strona główna Nowości Nowości Komunikat Agencji Rynku Rolnego

Komunikat Agencji Rynku Rolnego

653
0

 

ELEWARR sp. z o.o. jest podmiotem wiarygodnym, gwarantującym bezpieczne przechowanie zbóż i rzepaku z zapewnieniem utrzymania właściwych parametrów jakościowych.

W ramach stabilizowania sytuacji na rynku zbóż i rzepaku spółka, podobnie jak w latach poprzednich, świadczy także usługi składowania. Oferta przeznaczona jest dla wszystkich rolników i grup producenckich (minimalna ilość przyjmowania do składowania wynosi jedynie 10 t).

ELEWARR przyjmuje do przechowywania rzepak i zboża na warunkach uzgodnionych w każdym z magazynów do czasu podjęcia decyzji przez składającego o sprzedaży lub odebraniu towaru.

Przyjmowanie zbóż i rzepaku od rolników, producentów zbóż oraz innych podmiotów w celu ich usługowego przechowywania jest realizowane na bieżąco we wszystkich obiektach magazynowych.

ELEWARR sp. z o.o. dysponuje jeszcze ok. 400 tys. t wolnej powierzchni magazynowej spełniającej najwyższe standardy umożliwiające bezpieczne przechowywanie.

Do dnia 8.08.2013 r. przyjęto do przechowywania 66 508 t zbóż i rzepaku na zlecenie rolników i innych podmiotów oraz skupiono 56 232 t zbóż i rzepaku.

ELEWARR prowadzi nadal skup zbóż i rzepaku we wszystkich obiektach magazynowych po cenach rynkowych funkcjonujących w poszczególnych obszarach kraju.

Pozyskane przez ELEWARR środki kredytowe umożliwiają zakup zbóż i rzepaku w ilościach realizowanym w latach poprzednich.

Agencja Rynku Rolnego posiadająca 100% udziałów w spółce ELEWARR sp. z o.o. na bieżąco monitoruje działalność Spółki, w tym bieżące zagadnienia przechowywania i skupu zbóż.

 

Poprzedni artykuł35. rocznica wystąpień chłopskich
Następny artykułDodatkowe środki z PROW 2007-2013 na pomoc dla rolników poszkodowanych przez klęski żywiołowe
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj