Strona główna Aktualności KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

672
0

KOMUNIKAT

W związku z uchwaleniem przez Sejm RP w dniu 13 stycznia bieżącego roku ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników na 2012 r. oraz nieuchwalenia przez Senat RP poprawek do wskazanego projektu NSZZ RI „Solidarność” zwrócił się do Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego z apelem o niepodpisywanie ustawy oraz o skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego w trybie art. 122 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Z przykrością należy jednak stwierdzić w dniu 24 stycznia 2012 roku Prezydent podpisał ustawę o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 r.

W związku z tym, że nastąpiło to z pominięciem obowiązku przeprowadzenia konsultacji społecznej wynikającego z konstytucyjnej zasady państwa prawnego, która w tym przypadku została pogwałcona, Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” zadecyduje o dalszych działaniach w tej sprawie na najbliższym posiedzeniu w dniu 31 stycznia 2012 roku.

Poprzedni artykułKomunikat Prasowy COPA-COGECA Z ZADOWOLENIEM PRZYJMUJE DEBATĘ MINISTERIALNĄ NA TEMAT INSTRUMENTÓW ZARZĄDZANIA RYNKIEM I APELUJE O ICH WZMOCNIENIE
Następny artykułUroczystości NSZZ RI „Solidarność” w miejscowości Kuczki Kolonia
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj