Strona główna Aktualności KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

759
0

KOMUNIKAT

NSZZ RI „Solidarność” już wielokrotnie zajmował stanowisko w sprawie stawki zwrotu akcyzy w paliwie rolniczym. Związek postulował o stawkę nie mniejszą niż 1,36 zł i zwiększenie limitu z 85 do 120 litrów na hektar. Rząd jednak nie wprowadził zmian, o które postulował Związek, jedynie wprowadził podwyżkę zwrotu akcyzy o 0,10 zł, w zamian – podwyższył akcyzę o około 0,20 zł. bez uwzględnienia powiększenia limitu za litr oleju napędowego. W ustawie budżetowej na 2012 rok mimo wielokrotnych apeli NSZZ RI „Solidarność” nie zabezpieczono na ten cel odpowiednich środków. NSZZ RI „Solidarność” domaga się od Rządu Rzeczypospolitej Polskiej zmiany ustaw uwzględniających rozwiązania proponowane przez Związek.

Związek wyraża również zdecydowany sprzeciw propozycjom Rządu obciążenia rolników składką zdrowotną i podatkiem dochodowym. Nie możemy pozwolić na obciążenie rolników składką zdrowotną w wysokości zaproponowanej przez Rząd. Przy rosnących kosztach produkcji w rolnictwie drastycznie obniżają się już dochody rolników a zarazem zwiększają się ceny dla konsumentów.

Poprzedni artykułUchwała w sprawie paliwa rolniczego
Następny artykułKomunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 29 grudnia 2011 roku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj