Strona główna Aktualności Komunikat

Komunikat

694
0

KOMITETY COPA-COGECA wzywają Przewodniczącego BARROSO, aby zapewnił, że nadchodząca reforma WPR nie zagrozi bezpieczeństwu żywnościowemu

Wspólna Polityka Rolna wzmacnia zdolność europejskiego sektora rolno-spożywczego do zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego, stabilności i zatrudnienia dla 40 milionów osób i ich rodzin. Nie można dopuścić do tego, aby nadchodząca reforma WPR temu zagroziła, szczególnie w kontekście globalnego wzrostu zapotrzebowania na żywność oraz zmian klimatu. Przewodniczący Copa, Gerd Sonnleitner podkreślił: strategia Komisji dla Europy 2020 promująca zielony wzrost jest krokiem naprzód. Dawne reformy miały na celu przede wszystkim zapewnienie, że rolnictwo w Europie osiągnie najwyższe standardy bezpieczeństwa żywności i ochrony środowiska, ale odbywało się to często kosztem wyników ekonomicznych oraz konkurencyjnej pozycji europejskiego rolnictwa. Dzięki obecnej reformie musimy osiągnąć zarówno cele środowiskowe jak i stabilność gospodarczą. Jednakże w propozycjach dotyczących przyszłej WPR, Komisja planuje utrzymanie tego samego kierunku, co w przeszłości, przy wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń co do produktywności i opłacalności działalności rolniczej, proponuje nawet wycofanie gruntów z produkcji. Działania te są pozbawione sensu w UE zmagającej się z kryzysem gospodarczym i świecie, który będzie potrzebował coraz więcej żywności i zasobów odnawialnych. Przewodniczący Cogeca, Paolo Bruni, powiedział: „Przedstawiliśmy bardzo konkretną propozycję na temat tego, jak osiągnąć zielony wzrost i wzywamy Komisję do uwzględnienia jej w propozycji reformy WPR. Rolnicy i spółdzielnie zawsze wspierali konstrukcję europejską opartą na silnej WPR. Jesteśmy gotowi odegrać nasza rolę w osiągnięciu większej stabilności i dobrobytu”.

Poprzedni artykułPrywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej S. A.
Następny artykułWniuoski na rozwój mikroprzedsiębiorstw
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj